3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022
Jednotka vyjížděla na hlášené otevření uzavřených prostor v Žirovnici. Po příjezdu na místo události bylo provedeno otevření dveří do garáže pro zástupce města.
Jednotka vyjížděla s CAS 32 T148 do obce Štítné na tlakování kanalizace. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k zacpání kanalizace v ustájení skotu. Jednotka provedla tlakování kanalizačního vedení. Po pročištění ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
Dnes ve 13:59 vyjížděla jednotka s CAS 20 Scania na žádost KOPIS HZS KV na odstranění nebezpečného stromu na komunikaci ve směru ze Žirovnice do obce Metánov. Jednotka po příjezdu na místo provedla naříznutí silně rozštípaného a shnilého stromu. Pomocí navijáku z CAS 20 provedla jeho stržení a následně rozřezání. Po provedeném úklidu komunikace ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
IMG_7382.JPG
IMG_7384.JPG
IMG_7383.JPG
IMG_7386.JPG
Jednotka byla vyslána k hlášenému stromu přes komunikaci ve směru z Cholunné do obce Jakubín. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k vyvrácení smrku přes 3/4 komunikace. Jednotka provedla rozřezání stromu a odstranění z komunikace. Po provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
IMG_7363.JPEG
IMG_7369.JPEG
Jednotka byla vyslána ve 4:44 k hlášenému stromu přes komunikaci ve směru z Litkovic do obce Štítné. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se nachází přes celou šíři komunikace vyvrácený strom. Jednotka provedla nasvícení místa a rozřezání stromu. Po odstranění z komunikace a provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
Více v článku.
Jednotka byla při návratu z předešlé události vyslána k dalšímu stromu přes komunikaci. Jednalo se o vyvrácený smrk ve směru ze Žirovnice do obce Stojčín. Jednotka po příjezdu na místo události provedla odstranění stromu z komunikace. Po provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
Jednotka byla vyslána k další události spojené se silný větrem, v tomto případě se jednalo o hlášený strom přes komunikaci, který se nacházel ve směru ze Žirovnice do obce Popelín. Po příjezdu na místo události (cca 1 km za město Žirovnice) bylo zjištěno, že se nachází přes celou šíři komunikace vyvrácený strom. Jednotka provedla rozřezání stromu a odstranění z komunikace. Po provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
IMG_7342.JPEG
IMG_7344.JPEG
Jednotka byla vyslána k hlášenému stromu přes komunikaci ve směru z Litkovic do Štítné. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se nachází vzrostlý strom přes celou šíři komunikace. Jednotka provedla rozřezání stromu a odstranění z komunikace. Po provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
Více v článku.
Jednotka vyjížděla v 19:11 s CAS 20 Scania na pomoc s otevřením uzavřených prostor a následný transport osoby do vozidla ZZS do ulice Podhradí v Žirovnici. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Kamenice nad Lipou.
Naše jednotka byla vyslána s CAS Scania k otevření uzavřených prostor do ulice Nerudova v Žirovnici. Po příjezdu na místo události provedla jednotka vstup do bytu a umožnila posádce ZZS ošetření osoby. Následně po domluvě vyčkala naše jednotka na místě události a provedla transport osoby do vozidla ZZS.
1
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one