3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022
Jednotka při cestě od předchozího zásahu dostala zprávu o padlém stromu na komunikaci č. 40912 směr Metánov . Po projeti celého úseku ze Žirovnice na konec obce Metánov bylo odstraněno několik velkých větví z komunikace. Větve jednotka odstranila mimo komunikaci. V části u Cihelny byla odstraněna vrba za pomoci MŘP, která bránila provozu.
Jednotka při cestě ze Štítné ve směru na Litkovice odstranila strom přes vozovku pomocí motorové pily.
Jednotka při cestě z předchozího zásahu narazila na popadané větvě a strom přes vozovku na silnice 1325. Po projeti celého úseku ze Štítné do obce Litkovice bylo odstraněno několik velkých větví které zasahovaly do silnice a jeden strom za pomoci MŘP. Větve a část stromu jednotka odstranila mimo komunikaci.
Jednotka byla vyslána na Silnice II/409 na popadané větvě přes vozovku. Po projetí celého úseku ze Žirovnice na konec obce Stranná bylo odstraněno několik velkých větví které zasahovaly do silnice. Větve a část stromu byl odstraněn mimo komunikaci.
Jednotka byla vyslána pročištění česel na rybníku Mlýnský. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k vzedmutí vodní hladiny (cca 20 cm) na rybníku Mlýnský vlivem naplavení kusů dřev a rákosu do stavidel a hrozilo zatopení nemovitostí na kraji rybníka. Jednotka provedla osvícení místa zásahu LED halogenem z výbavy CAS a pomocí trhacích háků postupné odstraňování naplavenin ze stavidel a jejich celkové pročištění. Po ukončení prací na rybníku Mlýnský, přešla jednotka na kontrolu rybníka Hutní, ze kterého odstranila naplavené nečistoty ze stavidel.
Jednotka byla vyslána na Silnici II/132 na padlý strom přes vozovku. Po projeti celého úseku ze Žirovnice na konec hranic Kraje Vysočina bylo odstraněno několik velkých větví které zasahovaly do silnice. Větve byly odstraněny mimo komunikaci.
Jednotka byla povolána do místní firmy, kde došlo vlivem deště k zatopení dvora areálu. Po příjezdu na místo a následném průzkumu bylo zjištěno, že voda vytéká z kanalizačních šachet a stéká po dvoře až do výrobních a skladovacích prostor firmy. Jednalo se v nejnižším místě o výšku vody 150cm. Bylo nasazeno plovoucí čerpadlo a místo bylo osvětleno LED stožárem z výbavy CAS. Po ukončení zásahu bylo místo předáno zástupci společnosti.
Jednotka byla vyslána k dopravní nehodě, kdy došlo k pádu stromu na OA. Dle ohlášení se posádka nemůže dostat z vozidla. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že pomoc uvězněné posádce poskytl obyvatel přilehlého domu, který odřezal části stromu, které blokovali vystoupení. Jednotka ověřila, zda nejsou osoby zraněny a po domluvě se přemístila k další události.
Jednotka byla vyslána k hlášenému požáru v průmyslovém objektu firmy v Žirovnici. Po příjezdu na místo události, kde již před objektem čekal zástupce firmy, od kterého bylo zjištěno, že došlo k zahoření CNC stroje. Zahašení bylo provedeno před příjezdem pomocí PHP obsluhou stroje. Byla provedena kontrola stroje, který byl již odpojen od elektřiny. Naše jednotka vyčkala příjezdu jednotky HZS Kamenice nad Lipou a vyšetřovatele příčin požáru. Následně po prohlídce objektu firmy a domluvě s VZ ukončila jednotka činnost a vrátila se zpět na základnu.
Jednotka byla vyslána v 1:11 na hlášený požár EPS do hotelu Artaban v Žirovnici. Po příjezdu na místo události se již část ubytovaných hostů nacházela před prostorem hotelu. Po otevření klíčového trezoru a následné kontrole pultu EPS bylo zjištěno, že došlo k sepnutí hlásiče v pokoji. VZ provedl odstavení čidla a vypnutí zvukového hlásiče EPS a průzkumná skupina provedla kontrolu pokoje a zjistila, že návštěvník ubytovaný v hotelu si zapálil v pokoji cigaretu a tím spustil signalizaci EPS. Po kontrole pokoje bylo na KOPIS nahlášeno, že se jedná o planý poplach a k požáru v objektu nedošlo. Po ukončení zásahu se vrátila jednotka zpět na základnu.
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one