pozadí plochy.jpg
Poslední aktualizace
18. 01. 2020
ZÁSAHY ROK 2019 - 31.12.2019
Druh události Počet zásahu
Požár 14
Dopravní nehoda 3
Únik neb. látek 0
Technická pomoc 37
Ostatni pomoc 5
Planý poplach 4
Celkem 63
26. 12. 2019     Autor: Admin

Jednotka vyjížděla na hlášený požár dílny do obce Vesce. Po příjezdu na místo události spolupracovala s místní jednotkou SDH Počátky na likvidaci události.
26. 12. 2019     Autor: Admin

V neděli vyjížděla naše jednotka k hlášenému požáru bývalého kravína do obce Rodínov. Na likvidaci požáru se podílela jednotka s CAS 24 Liaz, CAS 32 T 148, DA Ford Transit a 14 členy jednotky. Na místě události bylo zjištěno, že se jedná o požár bývaleho kravína, kde probíhala výroba peletek. 
26. 12. 2019     Autor: Admin

Jednotka vyjížděla s CAS 24 Liaz a DA L1Z Ford Transit na hlášenou dopravní nehodu se zraněním do ulice Smetanova v Žirovnici. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů. Jednotka ihned poskytla zraněné osobě předlékařskou první pomoc do příjezdu posádky ZZS. Provedla zajištění a protipožární opatření na vozidlech a zasypání uniklých provozních náplní. Po příjezdu PČR a prošetření dopravní nehody a příjezdu odtahové služby provedla úklid vozovky a zprůjezdnění komunikace. Během likvidace události, byla naše jednotka vyslána s CAS 24 Liaz a CAS 32 T148 k požáru lesa.
26. 12. 2019     Autor: Admin

Jednotka přejížděla z předešlé události k hlášenému požáru lesního porostu k obci Prostý. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru mýtiny o rozloze 40 x 30 m. Po domluvě s velitelem zásahu nasadila jednotka na likvidaci 1 x vysokotlaký proud. Po provedené lokalizaci a likvidaci požáru ukončila jednotka zásah a vrátila se zpět na základnu.
26. 12. 2019     Autor: Admin

Jednotka vyjížděla k hlášené likvidaci nebezpečného hmyzu na pozemku u RD v obci Stojčín ve směru na Žirovnici. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se vosy nachází na zahradě z důvodu popadaných švestek. Likvidace tedy nebyla v silách jednotky. Jednotka ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
26. 12. 2019     Autor: Admin

Jednotka vyjížděla k odstranění nebezpečného hmyzu do ulice Fügnerova v Žirovnici. Po příjezdu na místo události provedla jednotka likvidaci roje sršňů. Po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.
3 .9. 2019     Autor: Admin

Dne 22. 8. 2019 byla naše jednotka vyslána na adresu Sídliště v Žirovnici k likvidaci obtížného hmyzu. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o sršní hnízdo v izolaci fasády 4 patrového domu a to ve vzdálenosti cca 2,5 m pod převisem střechy. Jednotka provedla výstup na plochou střechu a pomocí lezeckého vybavení provedl lezec přiblížení a mechanické odstranění sršního hnízda, následně byl prostor vystříkán prostředkem pro hubení vos a sršňů. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.
3. 9. 2019     Autor: Admin

Jednotka vyjížděla do místní firmy kde provedla počištění svodu a vedení pomocí tlakové vody. Po ukončení zásahu se vrátila jednotka zpět na základnu.
3. 9. 2019     Autor: Admin

Jednotka vyjížděla v Žirovnici do ulice Havlíčkovo náměstí, kde provedla ve spolupráci s TS Žirovnice pročištění sběrače a odpadního vedení pomocí tlakové hadice D. Po pročištění ukončila jednotka zásah a vrátila se zpět na základnu.
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one