3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022
V tabulce si můžete prohlédnou přehled zásahů, kterých se účastnila jednotka SDH Žirovnice. 46 x zasahovala v katastru města Žirovnice a 14 x mimo katastr (Počátky, Stojčín, Polesí, Metánov, Horní Cerekev).
 
Druh události Počet zásahu
Požár 9
Dopravní nehoda 9
Technická pomoc 32
Ostatni pomoc 4
Planý poplach 6
Celkem 60
30. 12. 2016      Autor: Admin

Jednotka vyjížděla s vozem CAS 24 Liaz na technickou pomoc k otevření vchodových dveří do RD v Žirovnici pro ZZS.
17. 12. 2016     Autor: Admin

V úterý, v 8:23 byla naše jednotka vyslána k požáru v RD do obce Metánov. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že zde došlo k požáru koupelny.
10. 12. 2016     Autor: Admin

V pondělí po třetí hodině odpolední byla naše jednotka vyslána k záchraně srnky propadlé v ledu. Po připojení přívěsu s lodí vyjela jednotka k rybníku Panistávek, kde se srnka nacházela. Jednotka provedla záchranu srnky do lodi a na břehu ji předala zástupci mysliveckého spolku. Po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.
19. 11. 2016     Autor: Admin

K již druhému zásahu tento den vyjížděla naše jednotka. Jednalo se o požár hlášený čidlem EPS ve skladu masných výrobků v Počátkách. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach. Jednotka se tedy po ukončení zásahu vrátila zpět na základnu.
19. 11. 2016     Autor: Admin

V pondělí krátce po osmé hodině ranní, byla naše jednotka vyslána k požáru sazí v komíně na Havlíčkovo náměstí v Žirovnici. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru sazí v komíně. Jednotka provedla odstavení kotle a po ochladnutí komínového tělesa jeho dohašení a pročištění. Po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.
19. 11. 2016     Autor: Admin

V neděli v 5:39 byla naše jednotka vyslána k požáru skladu sušeného ovoce do obce Horní Cerekev. Po příjezdu na místu událsoti byla naše jednotka určena k zajišťování čerpacího stanoviště s CAS 24 Liaz. CAS 32 prováděla dálkovou dopravu vody.
Více článek.
19. 11. 2016     Autor: Admin

V neděli 30.10.2016 byla naše jednotka vyslána v 22:25 na dopravní nehodu motocyklisty do obce Počátky. Jednotka po příjezdu provedla protipožární opatření a kontrolu, zda z motocyklu nevytékají provozní kapaliny, dále na místě události řídila dopravu. Po příjezdu dopravní PČR provedla jednotka osvětlení místa zásahu a po prošetření DN provedla úklid místa nehody. Po ukončení zásahu se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
19. 11. 2016     Autor: Admin

K již třetímu zásahu tento den vyjížděla naše jednotka. Jednalo se o požár hlášený čidel EPS ve skladu masných výrobků v Počátkách. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach. Jednotka se tedy po ukončení zásahu vrátila zpět na základnu.
19. 11. 2016     Autor: Admin

K další události v tento den byla vyslána naše jednotka, jednalo se o dopravní nehodu se zraněním, která se stala na komunikaci ve směru ze Žirovnice na Zdešov. Po příjezdu na místo události, kde již zasahovala ZZS bylo zjištěno, že došlo k nárazu OA do stromu. Naše jednotka provedla protipožární opatření na vozidle a po příletu LZS asistovala s transportem zraněné osoby do vrtulníku. Po prošetření nehody provedla odstranění OA z vozovky a úklid vozovky. Po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one