3264x450.JPG
Poslední aktualizace
14.10. 2020

26. 11. 2015 POŽÁR ŽIROVNICE

Dnes v 15:34 hodin byla naše jednotka vyslána na hlášený požár to firmy ITW Construction. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o taktické cvičení. Ač se jednalo o taktické cvičení, o kterém jsou jednotky, které se účastní zásahu předem informovány, tak o tomto cvičení věděl pouze velitel jednotky a velitelé družstev. Jednotka na místě události průzkumem zjistila z pultu EPS, v jaké části objektu došlo k požáru, provedla uzavření všech přívodů energii, likvidaci "požáru" a odvětrání prostoru. Během zásahu se na místo události dostavila jednotka HZS Kamenice nad Lipou.

Cílem cvičení bylo:
- praktické ověření obecných postupů a zásad činnosti jednotky při zásahu zaměřeného na požár v průmyslovém objektu
- použití požární techniky a agregátů, použití technických prostředků, jízda k zásahu
- bojové rozvinutí proudů
- radiokomunikace na místě zásahu včetně spojení s KOPIS, funkce svolávacího systému
- evakuace osob
- použití dýchacích přístrojů, použití ochranných prostředků hasiče.

Jednotky si po ukončení zásahu měli možnost prohlédnou celý areál, solární panely na střeše budov, umístění všech hlavních uzávěrů a odpojovače solární elektrárny. Následně se jednotky přesunuly na hasičskou stanici v Žirovnici, kde proběhlo vyhodnocení tohoto cvičení.

30.05.2016 15:40:30
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one