3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022

14. 8. 2012 POŽÁR STOHU NOVÁ VČELNICE

5.9.2012     Autor: Admin

Ve 13:30 byla naše jednotka vyslána v rámci mezikrajské výpomoci na požár stohu v Nové Včelnici.

Článek použit se SVODKY Jčk.

K ohlášenému požáru stohu vyjela do obce Nová Včelnice se dvěma
cisternami profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec a se dvěma vozy jednotka SDH obce Nová Včelnice. Operační středisko HZS Jihočeského kraje si
pak v rámci mezikrajské výpomoci vyžádalo profesionální jednotku ze stanice Kamenice nad Lipou (HZS Kraje Vysočina). Průzkum místa události ukázal, že u Včelnice hoří stoh, jež má půdorys cca 60 x 20 metrů. Stoh byl téměř celý v plamenech a hrozilo rozšíření požáru na zemědělský stroj (řezačka) pracující v jeho bezprostřední blízkosti. Okamžitě byly zahájeny hasební práce, cisterna z Kamenice nad Lipou byla určena pro dovoz vody na požářiště. Velitel zásahu si vyžádal další jednotky, a to jednotky SDH obcí Jarošov nad Nežárkou, Zdešov a Žirovnice (HZS Kraje Vysočina). Část stohu, která nebyla zasažena požárem, vyvážel místní nakladač. V 14:18 hodin měli hasiči požár pod kontrolou, některé jednotky místo zásahu začaly opouštět. Po 15. hodině bylo požářiště předáno majiteli s tím, že se nechá kontrolovaně vyhořet. Dohled zajistí místní jednotka SDH. Předběžná škoda byla vyčíslena na Kč 100 000,--, hodnota uchráněného majetku je Kč 2 000 000,--. Příčinou vzniku požáru byla blíže neurčená technická závada na zemědělském stroji (řezačce). Zásah ještě nebyl ukončen, jednotka SDH obce Nová Včelnice je stále ještě na požářišti.

05.09.2012 19:35:22
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one