3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022
14.1.2013     Autor: Admin


Ve 22:52 hodin vyjížděla naše jednotka na spolupráci se ZZS. Po příjezdu na místo provedla jednotka snesení pacienta do vozu ZZS. Následně se vrátila zpět na základnu.
14.10.2012     Autor: Admin


Krátce po osmé hodině večerní byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě hlášené s nutností vyproštění osoby ve směru ze Žirovnice do obce Stojčín. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že došlo k pádu vozidla z 8 metrového mostu u rybníka Budín. Průzkumem bylo zjištěno, že se ve vozidle nachází jedna osoba, která byla ihned vyproštěna a předána ZZS. Následně bylo vozidlo zabezpečeno proti úniku provozních kapalin, jelikož se vozidlo nacházelo v potoku, byl za vozidlo položen sorpční had. Na místo zásahu byl povolán jako mezikrajská výpomoc vyprošťovací jeřáb ze stanice HZS Jindřichův Hradec. Vozidlo bylo pomocí jeřábu vytaženo na komunikaci a následně naloženo na odtahovou službu. Po úklidu místa nehody se jednotka vrátila zpět na základnu.
IMG_1303.jpg
IMG_1315.jpg
IMG_1321.jpg
14.10.2012     Autor: Admin


Ve 2:05 hodin byla naše jednotka vyslána k hlášenému požáru do průmyslového skladu v Počátkách. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že došlo k naražení hlásiče EPS vysokozdvižným vozíkem. Porušený hlásič byl odpojen a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

17. 10. 2012     Autor: Admin

V 11:28 byla jednotka vyslána do průmyslového objektu na Sídlišti v Žirovnici, kde čidlo EPS hlásilo požár. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná pouze o planý poplach.

17. 10. 2012     Autor: Admin

 

V 18:16 byla jednotka SDH Žirovnice vyslána na pomoc při pátrání pohřešované ženy do Kamenice nad Lipou. Během cesty na místo srazu s PČR bylo pátrání ukončené a naše jednotka byla odeslána zpět na základnu. Osoba byla nalezena před započetím pátrací akce.

17. 10. 2012     Autor: Admin

 

Ve čtvrtek v 16:30 byla jednotka vyslána na úklid vozovky po dopravní nehodě cyklisty a osobního automobilu. Po příjezdu na místo jednotka provedla úklid a omytí vozovky. Následně se vrátila zpět na základnu.

17. 10. 2012     Autor: Admin

 

Krátce před polednem byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě osobní a nákladního automobilu ve směru z obce Stojčín na Počátky. Po příjezdu na místo zásahu, bylo zjištěno, že došlo ke střetu těchto dvou vozidel. Přívěs nákladního vozidla se nacházel z části v příkopu. Jednotky na místě události provedly zajištění vozidel před únikem provozních kapalin. Na místě události dále zasahovaly jednotky HZS Kamenice nad Lipou a SDH Počátky.

IMG_1286.jpg
IMG_1290.jpg
IMG_1292.jpg
26. 9. 2012     Autor: Admin

Krátce před polednem byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě nákladního automobilu ve směru ze Žirovnice na Zdešov. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že zde došlo k převrácení nákladního automobilu na pravý bok. Jednotka zde provedla zabezpečení unikajících pohonných látek a provedla protipožární opatření. Po prošetření nehody bylo za pomocí těžké vyprošťovací techniky provedeno vyproštění havarovaného vozidla. Po provedení úklidu vozovky se jednotka vrátila zpět na základnu.
IMG_1241.jpg
IMG_1242.jpg
IMG_1243.jpg

11. 9. 2012     Autor: Admin

 

Dnes na druhý požár byla vyslána naše jednotka krátce před 22. hodin. Dle informací se mělo jednat o požár v prostoru zámku v Žirovnici. Jednotka po příjezdu na místo provedla průzkum zámeckého areálu, kde zjistila že se jedná pouze o planý poplach.

11. 9. 2012     Autor: Admin

 

V sobotu v 17:46 byla naše jednotka vyslána k nahlášenému požáru matrací. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že došlo k požáru uskladněných matrací a krovu na půdě neobydleného rodinného domu. Tento požár se podařilo rychle lokalizovat a tím nedošlo k dalšímu šíření požáru. Na místě zasahovala jednotka HZS Kamenice nad Lipou společně s SDH Počátky a SDH Žirovnice.

IMG_1203.jpg
IMG_1206.jpg
IMG_1229.jpg
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one