3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022

28. 8. 2010 16. ROČNÍK O PERLEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE

Tak jako několik let v minulosti se i tento rok konala poslední sobotu v měsíci srpnu soutěž o Perleťovou plaketu města Žirovnice. Letos to byl již 16. ročník této soutěže, která se konala jako 5. ročník noční soutěže. Letos bylo pro soutěžní družstva připraveno opět mnoho hodnotných cen, kterým vévodila hlavní cena a to motorová benzínová sekačka v hodnotě 8 000 ,- pro družstva mužů a finanční hotovost pro družstva žen.

Letos se v Žirovnici sešlo 21 družstev, z toho 5 družstev žen. Soutěž žen začala kolem půl deváté večer startem družstva z Rohovky. Levá proudařka dosáhla krásného času 20,88, pravá ale času 28,78 která stačila až na čtvrté místo. Dalším na startu bylo družstvo z Kamenice nad Lipou, které dosáhlo času 20,43 a stalo se vítězem soutěže žen o Perleťovou plaketu města Žirovnice. Dalšího prvenství dosáhla pravá proudařka z Kamenice n/L, která s časem 20,11 dosáhla nejlepšího sestřiku. Na druhém místě v soutěži skončilo družstvo žen z Boršova s časem 21,51 a na místě třetím družstvo z Nové Včelnice s časem 22,22 (. Po doběhu posledního družstva žen z Nové Včelnice došlo k přesunutí terčů a čáry stříkání o 20 m dále a soutěž mužů mohla začít. Jako první se na startu připravovalo družstvo ze Žirovnice I.  Toto družstvo letošní sezónu začíná a závod v Žirovnici byl pro ně premiérou. Žirovnice I. Po problémech na pravém proudu dosáhlo času 55,93 (PP 27,44). Dalším družstvům v pořadí se moc nedařilo, jak SDH Skalice, tak SDH Boršov I. Po problémech nedokončili. Na závodech v Žirovnici pouze jedno družstvo dosáhlo času pod 20 vteřin, stalo se jím družstvo SDH Žirovnice II., které soutěžilo v PÚ po roce a dosáhlo času 19,88 (LP 19,38) a stalo se po pěti letech vítězem Perleťového poháru v Žirovnici. Druhé místo obsadilo družstvo z SDH Heřmaneč s časem 20,17 (PP 19,88) a místo třetí SDH Kejžlice s časem 20,32 (LP 19,29). Levý proudař z SDH Kejžlice se stal i nejrychlejším proudařem v Žirovnici a to s časem 19,29. Tímto bych chtěl poděkovat všem družstvům která do Žirovnice zavítala a těšíme se opět za rok naviděnou a snad i na jiných závodech .

01.09.2010 08:42:59
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one