3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022

27. 8. 2016 SOUTĚŽ MLADÝCH HASIČŮ "ŽIROVNICKÝ PODZIM"

V sobotu 27. 8. 2016 se v Žirovnici na parkovišti pod náměstím konala soutěž mladých hasičů "ŽIROVNICKÝ PODZIM" zařazená do ligy mladých hasičů okresu Pelhřimov. Tato liga se koná na nástřikové terče. Nástřikové terče znamenají, že proudaři musí naplnit terč 10ti litry vody, kdy až následně dojde k zastavení času. Stejně tak tomu bylo i v Žirovnici, soutěž probíhala na dvě dráhy. Na soutěž do Žirovnice se dostavilo celkem 18 družstev mladých hasičů, která se dále dělila na kategorii mladších (9 družstev) a kategorii starších (9 družstev). Jako doplňkovou disciplínou byla štafeta dvojic.

Soutěž v útoku probíhala na dvě kola, kdy se jako výsledný čas započítává nejnižší dosažený čas z těchto kol. Po prvním kole se na prvním místě v kategorii mladších umístilo družstvo SDH Cetoraz ml. s výsledným časem 24,94. Na místě druhém se umístilo družstvo SDH Počátky ml. 2 s výsledným časem 25,45. Místo třetí po prvním kole obsadilo družstvo SDH Počátky ml. 1 s výsledným časem 28,71. Naše družstvo Žirovnice ml. A dosáhlo výsledného času 36,83 a po prvním kole obsadilo 6. místo a družstvo Žirovnice ml. B dosáhlo času 32,08 a obsadilo 4. místo.

V kategorii starších, se na prvním místě umístilo družstvo SDH Horní Cerekev 1 st. s výsledným časem 21,35. Místo druhé obsadilo družstvo SDH Hněvkovice st. 1 s výsledným časem 22,71 a na místě třetím se umístilo družstvo SDH Horní Cerekev st. 2, které dosáhlo výsledného času 25,22. Družstvo našich hasičů SDH Žirovnice st. dosáhlo v prvním kole výsledného času 27,45 a obsadilo 4. místo.

Po 30 minutové přestávce na občerstvení rozhodčích pokračovala soutěž druhým kolem. Nejlépe se vedlo v kategorii starších družstvu SDH Počátky st., dosáhlo výsledného času 19,71. Dalšího vylepšení dosáhlo družstvo našich hasičů, které ve druhém kole dosáhlo času 24,34, který je zařadil v celkovém pořadí na 4. místo.


V celkovém pořadí to znamenalo, že vítězem XX. ročníku soutěže "Žirovnický podzim" a putovní pohár si odvezlo družstvo SDH Počátky.

Do Ligy mladých hasičů se do výsledků dále počítala doplňková disciplína štafeta dvojic.

Video soutěžních družstev Žirovnice:
Ostatní družstva neleznete ve spodní části článku.
Žirovnice ml. A - 1. pokus
Žirovnice ml. B - 1. pokus
Žirovnice st. - 1. pokus
Žirovnice ml. A - 2. pokus
Žirovnice ml. B - 2. pokus
Žirovnice st. - 2. pokus
Ostatní videa naleznete ZDE:
22.11.2016 22:26:36
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one