02.02.2022
IMG_3409.jpeg
Díky vítězství na okresním kole soutěže v požárním sportu, které se konalo v měsíci červnu v Počátkách, postoupilo družstvo mužů Sboru dobrovolných hasičů města Žirovnice, společně s družstvy mužů a žen z Počátek, do krajského kola soutěže v požárním sportu. Tato soutěž se konala v sobotu 10. 7. 2021 v Petrovicích u Třebíče.
Jako vše v našich životech, ovlivnil COVID 19 i požární sport......
Více v článku.
Jednotka byla vyslána do obce Stranná, kdy vlivem silných dešťů v předešlých dnech došlo k naplavení nečistot do kanalizačního sběrače a špatnému odtoku dešťové vody. Jednotka provedla tlakování kanalizace, ale z důvodu zboření kanalizačního potrubí nebylo možné celou propust pročistit.
Jednotka byla vyslána k odstranění stromu z komunikace ve směru ze Žirovnice na obec Zdešov. Jednotka po příjezdu na místo provedla rozřezaní stromu pomocí MP, nečistoty odklidila ze komunikace a po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.
Jednotka byla vyslána na monitoring rybníku Mlýnský v Žirovnici. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že dochází k vzedmutí hladiny vlivem naplavených částí kmenů a dřeva do prostoru česel. Jednotka pomocí trhacích háku a lana provedla postupné vyčištění česel a následně se vrátila zpět na základnu.
Jednotka byla vyslána s CAS 20 na monitoring kouře z lesa. Po upřesnění informací od KOPIS HZS KRAJE VYSOČINA bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach a o nahlášené pálení. Jednotka zaparkovala CAS zpět do garáže a k zásahu nevyjížděla.
Jednotka při cestě od předchozího zásahu dostala od projíždějícího řidiče informaci o padlém stromu přes komunikaci ve směru do obce Popelín. Po projeti úseku ze Žirovnice byla odstraněn modřín přes celou šíři komunikace za pomoci MŘP. Jednotka se vracela přes obec Stojčín zpět do Žirovnice.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

.