3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022
Jednotka byla vyslána KOPIS HZS KV na požár signalizace EPS do skladu firmy v Počátkách. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o planý poplach. Po provedeném průzkumu a zkontrolování celého areálu a ujištění, že v žádné části nedošlo k zahoření se jednotka vrátila zpět na základnu.
Krásně zpracované video ze slavnostní události, která se konala 25. 9. 2021 u hasičské zbrojnice v Žirovnici od Martina Bruse BR video. Děkujeme!
image(2).jpg
V sobotu 25. září 2021 se u hasičské zbrojnice v Žirovnici konala slavnostní událost, jak pro místní jednotku sboru dobrovolných hasičů, tak obyvatele našeho města. Město Žirovnice společně se Sborem dobrovolných hasičů Žirovnice uspořádalo slavnostní předání zrekonstruované hasičské zbrojnice a žehnání cisternového automobilu CAS 20 Scania.
Slavnostního předání hasičské zbrojnice do .....
Více v článku.
1635020080189.jpg
1635020080201.jpg
Jednotka byla vyslána s CAS 20 Scania a CAS 32 Tatra T 148 na požár lesa po těžbě před obcí Jakubín. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k rozfoukání několika ohnisek na ploše cca 100x30 m. Jednotka na místě provedla dohašení ohnisek a pařezů a postupné prolití celého místa požáru. Na dodávku hasební vody bylo zřízeno jednotkou SDH Častrov čerpací stanoviště v obci Jakubín a voda dopravována pomocí cisteren.

Na likvidaci požáru se dále dostavila a podílela jednotka SDH Počátky, SDH Častrov a HZS Kamenice nad Lipou.
IMG_6114.JPG
IMG_6115.JPG
Jednotka byla vyslána s CAS 20 Scania k odstranění stromu z komunikace, který bránil provozu mezi obcemi Litkovice – Štítné. Jednotka po příjezdu na místo události provedla rozřezání stromu pomocí motorové pily, úklid a po zprůjezdnění komunikace ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
20211005 Požár lesa Budín (2).jpg
Jednotka vyjížděla s CAS 20 Scania, CAS 32 T 148 a DA Ford krátce před 19 hodinou na hlášený požár lesa nedaleko rybníka Budín. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o hlídané pálení, které na tomto místě probíhalo od dopoledních hodin. Po příjezdu jednotky HZS Kamenice n/L byl se zástupcem firmy domluven postup zabezpečení ohnisek, jednotka následně po domluvě s VZ ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
Momentka od pana Tomečka při cestě k požáru v Hájku.
DSC_1266.jpg
Jednotka vyjížděla s CAS 20 Scania do průmyslového objektu v Počátkách na požár hlášený EPS. Po příjezdu na místo události a domluvě s VZ, bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach. Po příjezdu jednotky HZS Kamenice nad Lipou ukončila jednotka zásah a vrátila se zpět na základnu.
Dnes 19. září 2021 v pravé poledne uctili členové naši jednotky SDH Žirovnice památku dvou hasičů z JSDH Koryčany, kteří tragicky zahynuli při výbuchu rodinného domu.

Čest jejich památce!
242476222_4364848703606482_4763265274470708052_n.jpg
242268004_4362384540519565_2043637209817107841_n.jpg
Dnes se družstvo mladých hasičů zúčastnilo soutěže v Častrově. Jednalo se o I. ročník soutěže mladých hasičů “ČASTROVSKÝ POHÁR”. Na soutěž vyrazilo družstvo mladších a starších hasičů. Družstvo starších obsadilo v požárním útoku 5. místo a družstvo mladších 3. místo. V doplňkové disciplíně štafetě CTIF obsadilo družstvo starších společně s družstvem Pacova 1. místo.
Členové po návratu z předešlého zásahu vyjížděli s DA Ford Transit a 2 x plovoucí čerpadlo na čerpání vody na žádost zástupce FC Slavoj Žirovnice z důvodu upuštěné hladiny rybníka Budín a nutnosti kropit travnaté plochy na fotbalovém hřišti. Po načerpání zásobníku vody byla práce ukončena a po úklidu materiálu se vrátila zpět na základnu.
IMG_4991.JPEG
IMG_4993.JPEG
IMG_4995.JPEG
IMG_4994.JPEG
IMG_4982.JPEG
IMG_4979.JPEG
Jednotka byla vyslána s CAS 20 HPE 551 a CAS 32 HPE 552 k hlášenému požáru lesa u hráze rybníka Hájek po pálení na ploše 20x20 m. Po příjezdu a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k rozšíření požáru a ohnisek na ploše 70x80 m v kopcovitém terénu. Jednotka ihned na likvidaci nasadila 1x proud C, 2 x proud D a 1 x vysokotlaký proud aby došlo k zamezení šíření do mladého lesa. Po příjezdu CAS 32 ze které byla voda doplňována do ostatních cisteren bylo nutné zřízení čerpacího stanoviště. Jednotka postupovala s postupným hašením a proléváním kořenů a dohašováním několika dalších menších ohnisek po pálení. Po následné kontrole lesa a pokynu VZ byla likvidace požáru ukončena a po úklidu materiálu naše jednotka ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.

Na likvidaci požáru se dále dostavila jednotka SDH Počátky a HZS Kamenice nad Lipou.
Jednotka vyjížděla na tlakování zanesené dešťové kanalizace do areálu dvora ZŠ a MŠ v Žirovnice. Po ukončen zásahu bylo místo předáno zástupci ZŠ a jednotka se vrátila na základnu.
Jednotka byla vyslána do ulice Popelínská, kde došlo vlivem silného deště k naplavení bahna a štěrku z přilehlé polní cesty. Průzkumem bylo zjištěno, že se nános nachází na komunikaci cca 200m délky. Jednotka provedla odstranění nečistoty z komunikace na krajnici, pročistila kanalizaci a poté se jednotka vrátila zpět na místo dislokace.
Jednotka byla vyslána na likvidaci obtížného hmyzu v obci Žirovnice. Při příjezdu se před budou již nacházela oznamovatelka a provedeným průzkumem bylo zjištěno že se jedná o 2 místa na fasádě domu, kde jsou ve větracích otvorech v 6 metrech vosí hnízda. Za pomoci žebříku bylo zlikvidováno 1 vosí hnízdo a za pomoci lezeckého vybavení - slaněním, bylo zlikvidováno druhé hnízdo.
IMG_4535.jpeg
Děkujeme všem za podporu na MČR v PÚ v Hradci Královém. Všem kteří vyrazili podpořit náš tým přímo na místo závodu. Jak lidem ze Žirovnice tak klukům z SDH Kamenice nad Lipou za transparent, který nám do Hradce Králové přivezli a podporovali nás i všem ostatním, kteří nám drželi palce u počítačů. Bohužel se nám první útok nevyvedl a po “ulitém” startu jsme měli D. Ve druhém pokusu jsme si jvybrali asi veškerou smůlu ze všech postupových kol a ani jeden pokus z tréninků se nám nepovedlo zopakovat. Z důvodu vylomení spojek na rozdělovači se nám podařilo naplnit pouze polovinu terčů a pro nedokončení pokusu jsme měli neplatný pokus.
I tak to pro nás byla velká zkušenost a zážitek probojovat se a zúčastnit MČR v PÚ 2021 v Hradci Královém.
Jednotka byla vyslána na požár lesa mezi obce Častrov a Ctiboř. Při cestě na místo události bylo zjištěno místo, kde se kouří, a proto se tam jednotka vydala. Průzkumem bylo zjištěno že se jedná o kontrolované pálení klestu. Po příjezdu jednotky HZS Kamenice n/L byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.
Na místě dále zasahovala jednotka SDH Počátky a jednotka HZS Kamenice nad Lipou
IMG_4291.JPEG
IMG_4295.JPEG
Jednotka byla vyslána k odstranění stromu z komunikace ve směru ze Žirovnice do obce Litkovice. Kdy vlivem silného deště a větru došlo k ulomení několika velkých větví listnatého stromu. Jednotka po příjezdu provedla ořezaní větví a stažení pomocí navijáku z výbavy CAS 20 Scania. Po odklizení nečistot z komunikace ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
Jednotka byla vyslána k požáru osobního vozidla do obce Stranná. Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu a protipožárnímu opatření na vozidle bylo zjištěno, že došlo k technické závadě na vozidle bez viditelného požáru.
Vlivem silné bouřky byla naše jednotka vyslána s CAS 20 a CAS 32 k 7 událostem spojeným s odstranění stromu z komunikace. Jednalo se o komunikace z Cholunné do obce Jakubín, ze Žirovnice do obce Popelín, strom přes komunikaci u obce Vlčetín a ze Žirovnice do obce Stranná.
Dále jednotka vyjížděla s CAS 32 T 148 k čerpání vody z technických prostor RD, kde se nacházelo cca 25 cm vody. Jednotka vodu pomocí plovoucího čerpadla odčerpala. Po ukončení zásahu přejížděla jednotka dále k odstranění stromu za obec Cholunná.
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one