3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022

25.06.2022 OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE POŽÁRNÍCH DRUŽSTEV OSH PELHŘÍMOV – VELKÁ CHYŠKA

V sobotu 25.06.2022 se uskutečnilo ve Velké Chyšce okresní kolo soutěže požárních družstev z okresu Pelhřimov. Na soutěž, která se uskutečnila dle Směrnice hasičských sportovních soutěží pro muže a ženy se dostavilo celkem 6 družstev mužů a 2 družstva žen. Do krajského kola soutěže, které se uskuteční 9. července 2022 ve sportovním areálu v Pelhřimově postupují vždy první dvě družstva v každé kategorii.
Vlivem silného deště při zahájení soutěže, byla z bezpečnosti soutěžících zrušena štafeta 4 x 100 m překážek. I tak se soutěž na 100 m. překážek uskutečnila za stálého deště, který způsobil travnatý povrch dráhy velmi kluzký, a přispěl k mnoha pádů a podklouznutí.
Naše družstvo mužů se umístilo v disciplíně 100 m. překážek v součtu 4 časů vlivem několika podklouznutí na 4. místě a o postup do krajského kola muselo zabojovat v disciplíně požární útok. Naše družstvo se na start postavilo jako 5. Hned při prvním pokusu dosáhlo krásného času na nástřikové terče 25,10s., který zařadil družstvo na 1. místo v této disciplíně. Ve druhých pokusech se našemu času nejvíce přiblížilo družstvo SDH Rynárec s časem 28,58 sekundy. A tak po doběhu posledního družstva, které nás ještě ohrožovalo, mohlo začít naše družstvo slavit. 1. místo v požárním otoku znamenalo celkové 1. místo na okresním kole soutěže a postup do kola krajského.
Družstvo žen mělo soutěž již od začátku veselejší. Tím, že se zúčastnilo soutěže, si zajistilo postup do krajského kola. Na soutěž se dostavila pouze dvě družstva, a to družstvo našich holek a družstvo SDH Chyšná. I tak to pro holky byl velký úspěch, pro všechny to byla první zkušenost s touto soutěží, a i tak si družstvo nevedlo vůbec špatně. Se součtem 108,99 vteřiny zaostalo naše družstvo za SDH Chyšná šest vteřin a obsadilo v disciplíně 100 m. překážek 2. místo. Tak jako u mužů, tak i u žen o celkovém vítězi rozhodla královská disciplína, a to požární útok. Holkám se podařilo dokončit s časem 33,21 vteřiny. Družstvo SDH Chyšná žen dosáhlo času 41,63 vteřiny. Disciplínu požární útok tedy vyhrálo naše družstvo žen a při rovnosti bodů, který nastal u pořadí, tak jako u mužů rozhodlo umístění v požárním útoku. Zde naše holky vyhrály, a tak jim patří celkové 1. místo v okresním kole soutěže.
Tento výsledek, je jeden z největších úspěchů našich družstev v tomto kole soutěže. Poprvé v historii, si z okresní soutěže přivezlo 1. místo družstvo mužů, tak i při premiérové sezóně družstvo žen.
Podrobné výsledky budou přiloženy ihned po zpracování a zveřejnění na stránkách OSH.
1.JPEG
2.JPEG
3.JPEG
4.JPEG
5.JPEG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPEG
10.JPEG
11.JPG
12.JPEG
13.JPEG
14.JPEG
15.JPEG
16.JPEG
17.JPEG
19.JPG
21.JPEG
20.JPEG
22.JPEG
30.06.2022 20:48:43
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one