3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022
Dobrý den vážení návštěvníci našich webových stránek Sboru dobrovolných hasičů města Žirovnice. Náš sbor byl založen po velkých požárech. Tyto požáry přesvědčili naše občany o nutnosti založení hasičského sboru. Na své první výborové schůzi 26. února 1877 pracoval prozatímní čtyřčlenný výbor ve složení František Brabec, František Bystřický, Antonín Emmer a Antoní Valenta. Jsme velice rádi, že jste na tyto stránky zavítali a doufáme, že si z nich odnesete nové informace o aktualitách ve Sboru dobrovolných hasičů města Žirovnice, jednotce SDH města Žirovnice. Pokusíme se Vám přinášet nejnovější informace o činnosti sboru, aktuality ze zásahů JSDH Žirovnice, činnosti mladých hasičů i soutěžního družstva mužů. Doufáme, že se Vám tyto stránky budou líbit a budete se na ně rádi vracet.
Datum Č. Událost Doba
zásahu
Počet
členů
Foto
02.02.2022, 13:56 11. TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ STROMU ŽIROVNICE - METÁNOV 0:51 6
31.01.2022, 11:50 10. TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ STROMU CHOLUNNÁ - JAKUBÍN 0:32 4  
31.01.2022, 04:44 9. TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ STROMU LITKOVICE - ŠTÍTNÉ 0:33 6
30.01.2022, 12:13 8. TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ STROMU ŽIROVNICE - STOJČÍN 0:18 6  
30.01.2022, 12:01 7. TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ STROMU ŽIROVNICE - POPELÍN 0:17 6  
Sbor dobrovolných hasičů Žirovnice si Vás a Vaše děti dovoluje pozvat v sobotu 30.4.2022 od 16:00 hodin na louku u hasičské zbrojnice v Žirovnici, kde již každoročně členové SDH Žirovnice připraví mnoho soutěží a her, při kterých se budou Vaše děti bavit. Pro děti i rodiče bude v prostoru ohniště u hasičské zbrojnice připraven menší ohýnek pro opékání buřtů. Od 18:00 hodin bude k další zábavě hrát skupina HAVRANI! Tak jako předešlé roky, bude taneční parket a stoly zastřešen a v případě chladného počasí vyhříván. Občerstvení po celou dobu akce zajištěno.
ČARODEJNICE.jpg
Jednotka vyjížděla s CAS 32 T148 do obce Štítné na tlakování kanalizace. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k zacpání kanalizace v ustájení skotu. Jednotka provedla tlakování kanalizačního vedení. Po pročištění ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
Dnes ve 13:59 vyjížděla jednotka s CAS 20 Scania na žádost KOPIS HZS KV na odstranění nebezpečného stromu na komunikaci ve směru ze Žirovnice do obce Metánov. Jednotka po příjezdu na místo provedla naříznutí silně rozštípaného a shnilého stromu. Pomocí navijáku z CAS 20 provedla jeho stržení a následně rozřezání. Po provedeném úklidu komunikace ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
IMG_7382.JPG
IMG_7384.JPG
IMG_7383.JPG
IMG_7386.JPG
Jednotka byla vyslána k hlášenému stromu přes komunikaci ve směru z Cholunné do obce Jakubín. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k vyvrácení smrku přes 3/4 komunikace. Jednotka provedla rozřezání stromu a odstranění z komunikace. Po provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
IMG_7363.JPEG
IMG_7369.JPEG
Jednotka byla vyslána ve 4:44 k hlášenému stromu přes komunikaci ve směru z Litkovic do obce Štítné. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se nachází přes celou šíři komunikace vyvrácený strom. Jednotka provedla nasvícení místa a rozřezání stromu. Po odstranění z komunikace a provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
Více v článku.
Jednotka byla při návratu z předešlé události vyslána k dalšímu stromu přes komunikaci. Jednalo se o vyvrácený smrk ve směru ze Žirovnice do obce Stojčín. Jednotka po příjezdu na místo události provedla odstranění stromu z komunikace. Po provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
Jednotka byla vyslána k další události spojené se silný větrem, v tomto případě se jednalo o hlášený strom přes komunikaci, který se nacházel ve směru ze Žirovnice do obce Popelín. Po příjezdu na místo události (cca 1 km za město Žirovnice) bylo zjištěno, že se nachází přes celou šíři komunikace vyvrácený strom. Jednotka provedla rozřezání stromu a odstranění z komunikace. Po provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
IMG_7342.JPEG
IMG_7344.JPEG
Jednotka byla vyslána k hlášenému stromu přes komunikaci ve směru z Litkovic do Štítné. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se nachází vzrostlý strom přes celou šíři komunikace. Jednotka provedla rozřezání stromu a odstranění z komunikace. Po provedeném úklidu ukončila jednotka zásah a vrátila zpět na základnu.
Více v článku.
Jednotka vyjížděla v 19:11 s CAS 20 Scania na pomoc s otevřením uzavřených prostor a následný transport osoby do vozidla ZZS do ulice Podhradí v Žirovnici. Na místě dále zasahovala jednotka HZS Kamenice nad Lipou.
Naše jednotka byla vyslána s CAS Scania k otevření uzavřených prostor do ulice Nerudova v Žirovnici. Po příjezdu na místo události provedla jednotka vstup do bytu a umožnila posádce ZZS ošetření osoby. Následně po domluvě vyčkala naše jednotka na místě události a provedla transport osoby do vozidla ZZS.
V pátek byla naše jednotka vyslána s CAS 20 Scania, DA Ford a CAS 32 T 148 k požáru ve sklepě rodinného domu na adrese Riegrovo náměstí v Počátkách. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár v kotelně. Po domluvě s velitelem zásahu vyčkala naše jednotka na místě jako záloha do příjezdu HZS Kamenice nad Lipou. Po ukončení zásahu se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotka vyjížděla s CAS 32 T 148 do ulice Dlažební v Žirovnici, kde došlo vlivem nečistot k zanesení kanalizační vpusti. Jednotka provedla tlakování kanalizace a její pročištění.
Jednotka byla vyslána s CAS 20 Scania HPE 551 k hlášenému požáru kontejneru na odpad v ulici Bezručova v Žirovnici. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k požáru plechového kontejneru na papír. Jednotka kontejner přemístila na volné prostranství a na likvidaci nasadila 1 x vysokotlaký proud. Po provedené likvidaci provedla ochlazení kontejneru a jeho okolí.
IMG_7027.JPEG
IMG_7028.JPEG
IMG_6957.JPEG
IMG_6955.JPEG
Jednotka vyjížděla s CAS 20 Scania a DA Ford k hlášené dopravní nehodě 4 km za Žirovnicí ve směru na obec Metánov. Jednotka po příjezdu na místo události provedla zajištění a protipožární opatření na havarovaném automobilu, který se nacházel mimo komunikaci. Řidiče si převzala posádka ZZS, která se na místo události dostavila...
Více v článku.
V sobotu 25.12.2021 vyjížděla naše jednotka s CAS 20 Scania na pomoc posádce ZZS s transportem pacienta na Sídliště v Žirovnici.
Jednotka byla vyslána s CAS 20 Scania k hlášenému požáru kotle v RD v Počátkách. Po příjezdu na místo události a domluvě s VZ, spolupracovala s místní jednotkou na vybírání kotle a odnosu žhavých uhlíků mimo budovu. Po příjezdu jednotky HZS Kamenice nad Lipou a domluvě s VZ ukončila naše jednotka zásah a vrátila se zpět na základnu.
Jednotka byla vyslána do ulice Nádražní v Žirovnici na pomoc posádce ZZS s transportem pacienta. Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu provedla po domluvě s posádkou ZZS umístění osoby do transportní plachty a následně provedla transport z 2 NP rodinného domu do vozidla ZZS.
Jednotka byla vyslána na technickou pomoc do obce Štítné do místní firmy, kde jednotka provedla tlakovala kanalizaci v budově
ustájení skotu.
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one