3264x450.JPG
Poslední aktualizace
26.01. 2022

31. 8. 2019 NOČNÍ SOUTĚŽ MUŽŮ A ŽEN ŽIROVNICE - PLPÚ

V sobotu 31.8.2019 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Žirovnici XXV. ročník soutěž „O PERLEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE“, která se již čtrnáctým rokem koná jako noční soutěž. Noční soutěž, která se konala za krásného počasí na parkovišti pod náměstí před vysokou návštěvou místních občanu. I v letošním roce byla soutěž zařazena do seriálu Pelhřimovské ligy v požárním útoku se dostavilo celkem 31 družstev mužů a žen, které si na prvních místech mezi sebe rozdělila ceny za více jak 20 tis. korun.

Na noční soutěž se dostavilo 11 soutěžních družstev žen a 20 soutěžních družstev mužů. Na startovní čáru se nejprve postavila družstva žen. Nejlépe si vedlo družstvo žen z SDH Slapy, které dosáhlo výsledného času 18,04 (PP 17,62), druhé místo obsadilo družstvo žen ze Zajíčkova s výsledným časem 18,13 (PP 17,92) a na místě třetím dokončilo družstvo žen ze Zdešova s časem 18,62 (LP 18,38). Této soutěže se zúčastnilo i soutěžní družstvo žen ze Žirovnice, které po týdenním tréninku dosáhlo krásného času 20,86 (LP 19,96) a nebýt přisávání na savicích vlivem prasklé gumičky, tak by čas byl určitě mnohem lepší.

Po přestavení soutěžní dráhy začala soutěž mužů. Zde se vedlo nejlépe družstvu SDH Dolní Němčice, které dosáhlo na noční soutěž krásného času 17,59 (LP 17,49) a odvezlo si putovní perleťovou plaketu. Druhé místo vybojovalo družstvo Sedlatice B s výsledným časem 18,13 (PP 17,92), které se v tabulce PLPÚ dotáhlo na 2 body k družstvu SDH Heřmaneč, které v Žirovnici bohužel nedokončilo. Boj o výsledné pořadí na stupních vítězů PLPÚ se nám před závěrečnými dvěma koly vyrovnal. Místo třetí obsadilo družstvo SDH Český Rudolec, které dosáhlo výsledného času 18,00 (PP 17,92). Družstvo domácích „A“ obsadilo po chybě na koši vyrovnaného času na proudech, 19,35 na levém proudu a 19,34 na proudu pravém, celkové 10 místo. Soutěžní družstvo Žirovnice „B“ po problémech na rozdělovači nedokončilo.

Doufáme, že se Vám 25. ročník soutěže v Žirovnici líbil a opět k nám za rok zavítáte. Pokoušíme se připravit změnu povrchu a místa konání, a tak budeme rádi, když se s Vámi opět za rok uvidíme snad již na travnatém povrchu.

Fotografie z noční soutěže od pana Tomečka: https://www.zonerama.com/Album/5572220
 

Všechna videa z noční soutěže si můžete prohlédnoutv odkazu níže.

Družstvo ŽEN SDH Žirovnice
Družstvo Žirovnice "A"
Družstvo Žirovnice "B"
28.12.2019 16:11:04
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one