14.10. 2020
12. 11. 2019     Autor: Růžička Jakub

Tento den už jsme jednu soutěž odběhli, a to ve Zhoři u Tábora. Z této soutěže jsme přejížděli do Počátek na další soutěž. Nejprve se soutěžilo v požárním útoku SPORT. Jdeme na start a vybíháme a už od základny bylo vše špatně. Béčkař špatně roztáhl. Vlevo sestříknuto, ale vpravo vylétá proudnice z koncovky, a to pro nás znamená písmenko N. Ale pro nás to nekončí, byla zde ještě soutěž v disciplíně požární útok Hrbáč.
12. 11. 2019     Autor: Růžička Jakub

V sobotu jsme vyrazili na 14. kolo a taky zároveň poslední kolo THL. Na tuto soutěž jsme málem nevyjeli, chyběl nám béčkař, ale na poslední chvíli nám Luboš Nečada (SDH Strmilov) vytrhl trn z paty a vyrazil s námi na tuto soutěž a za to mu moc děkujeme. A teď k soutěži. Útok vypadá rozběhnutý pěkně, ale bohužel mezi koncovkami na savicích, začala mašina přisávat a to způsobilo, že voda dopředu šla velmi pomalu. Proudaři zastavují čas v čase 19,53 a to nám stačilo až na 15. místo a taky poslední jeden pod do celkového pořadí THL.
_DSC1158.jpg
5. 9. 2019      Autor: Admin

V sobotu 31.8.2019 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Žirovnici XXV. ročník soutěž „O PERLEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE“, která se již čtrnáctým rokem koná jako noční soutěž. Noční soutěž, která se konala za krásného počasí na parkovišti pod náměstí před vysokou návštěvou místních občanu. I v letošním roce byla soutěž zařazena do seriálu Pelhřimovské ligy v požárním útoku se dostavilo celkem 31 družstev mužů a žen, které si na prvních místech mezi sebe rozdělila ceny za více jak 20 tis. korun.
www.thliga.cz

12. 11. 2019     Autor: Růžička Jakub

Tento den se v Žirovnici pořádají hned dvě soutěže. První je soutěž mladých hasičů "ŽIROVNICKÝ PODZIM", která začíná dopoledne a večer noční soutěž mužů a žen "O PERLEŤOVOU PLATEKU". Po přípravě na soutěž mladých hasičů vyrážíme do Kozmic na 13. kolo THL. Po příjezdu na místo jdeme na start mezi prvními a vybíháme, útok vypadá slibně ale bohužel levému proudaři vypadavá cele klubko z ruky a tím pro nás útok končí a znamená neplatný pokus. Po odběhnutí a úklidu materiálu se vracíme zpátky do Žirovnice na přípravu noční soutěže a 11. kola PLPÚ.
12. 11. 2019     Autor: Růžička Jakub

Po skončení soutěže v Chotěmicích se přejíždělo na 12 kolo THL do Bezdečína. Zde každoročně pořádá místní SDH menší zábavu pro družstva, která zde nocují po soutěži v Chotěmicích. Po příjezdu se zde konala soutěž o nejrychlejší nabíračku, zde si i kluci zkusily zasoutěžit. V neděli začíná soutěž a jdeme na to. Útok skvěle rozběhnutý, opravdu i pěkné výstřiky, vlevo sraženo v čase 17,05 ale vpravo bohužel stihl Kuba nacvkanout proudnici těsně před výstřikem a nestihl zakleknout. Bohužel sestříkává v čase 19,22, a to nás řadí až na 21. místo.

12. 11. 2019     Autor: Růžička Jakub

V sobotu vyrážíme na 11 kolo THL do Chotěmic, na které se i těšíme, mají zde opravdu krásné závody, a hlavně pěknou dráhu, na které se v loňském roce konal jeden ze závodů Extraligy v požárním útoku. Tentokrát nám počasí vychází a je krásny den, až na obvyklý vítr u terčů. Jdeme na start, útok pěkně rozběhnutý, je to pouze na proudařích, ale oba zde malují a strašně dlouhé prostřiky zastavují časomíru v čase 18:93 (PP 18:47) a to stačí až na 17. místo.
www.thliga.cz

12. 11. 2019      Autor: Růžička Jakub

Někteří z týmu na 10.kolo THL už vyrazily v sobotu večer. V Ústrašicích totiž byla večer zábava. Po nevydařeném závodě v Bílém Kameni jsme se chtěli před nedělním závodem trochu odreagovat a zapomenout na nevydařený útok. V neděli dojel i zbytek týmu, bohužel ale tento den vůbec nepřálo počasí a bylo zataženo s občasnými přeháňkami. Nyní ale k útoku, na start jsme se postavili někdy kolem půlky. Rozbíháme útok, ale bohužel zdržení na koši, což značí pomalou vodu dopředu. Proudaři zastavuji časomíru v čase 18:13. Tento čas nám stačil až na 12. místo. A domu si odvážíme alespoň 3 body do THL. A ještě jednou děkujeme Patrikovi (SDH Kamenice nad Lipou za zaběhnutí béček místo Tomáše.
www.plpu.cz

12. 11. 2019     Autor: Růžička Jakub

V sobotu jsme se vydali na 10. kolo PLPÚ Na „soutěžní dráhu“ do Bílého Kamene. Na startovní čáru jsme se postavili hned na začátku, ale po chybách na béčkách nedošlo k roztažení proudů a bohužel na pravém se nepovedlo sestříknout. Z Bílého Kamene si tedy odvážíme neplatný pokus.

www.plpu.cz

12. 11. 2019     Autor: Růžička Jakub

V sobotu jsme vydali do blízké Kamenice nad Lipou na 9. kolo PLPÚ. V Kamenici mají dráhu vedle fotbalového hřiště. Jdeme na
Startovní čáru a vybíháme, vše se zdá v naprostém pořádku, vše jde jak má, ale bohužel po větším prostřiku na pravém proudu se čas zastavuje v čase 18:29 (LP 17:38). Tento čas stačil na 8. místo a 8 bodů.

12. 11. 2019     Autor: Admin

Tento dem už jsme jedny závody absolvovali a to ne moc povedené. Tak jsme se večer vydali na 8. kolo THL do Krátošic na noční závody. Zde prvně běhají ženy na 2B a následně se upravuje dráha na muže na 3B. Na start se dostáváme až ke konci startovní listiny. Vybíháme, ale levý proudař uklouzává, což je bohužel velké zdržení na základně, což znamená nedotáhnutí hadic a nezapojení proudnic. Tato chyba znamená neplatný pokus a z Krátošic si odvážíme nula bodů.