3264x450.JPG
Poslední aktualizace
26.01. 2022

XX. ROČNÍK SOUTĚŽE V POŽÁRNÍM ÚTOKU "O PERLEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE", KTERÁ SE BUDE KONAT JAKO IX. ROČNÍK NOČNÍ SOUTĚŽE

_IGP9067.JPG
Sbor dobrovolných hasičů města Žirovnice pořádá dne 30. 8. 2014 noční soutěž v požárním útoku, která je zařazena do Pelhřimovské ligy v požárním útoku. Tato soutěž je letos pořádána jako XX. ročník soutěže "O PELEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE" a IX. ročník nočních závodů. Soutěž se i letošní rok bude konat na parkovišti pod náměstím. Prezentace na soutěž se bude konat od 19:00 do 19:45 hodin, samotná soutěž začíná od 20. hodin soutěží žen, muži budou pokračovat do 20 minut po ukončení soutěže žen po úpravě dráhy. 
Muži 1.jpg
Zde si můžete stáhnout přihlášku na XX. ročník soutěže "O PERLEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE" a IX. ročník noční soutěže v požárním útoku a již dopředu si ji vyplnit a předat vyplněnou při prezentaci soutěžního družstva. Přihlášku na soutěž lze vyplnit i přímo do souboru a následně vytisknout.
 
Pro letošní rok je domluvena časomíra od SDH Mydlovary. Zde si můžete prohlédnout obrázky a něco o časomíře přímo od SDH Mydlovary:

Jedná se o elektronickou digitální časomíru s přesností na 2 desetiny sekundy.
Napájení časomíry zajišťují 2 autobaterie 12V (vždy vozíme min. 3), tudíž není nutné další přídavné napájení.
Sestřik je signalizován červeným světlem, které je umístěno mezi terči
cca 3-4m od čáry stříkání. 
003.jpg
Výsledný čas, startovní číslo družstva a aktuální umístění družstva je zobrazeno na velkém displeji o rozměrech cca 120x50cm
 
002.jpg
Ke startování je samostatná poplašná pistole, jejíž výstřel sepne zvukový snímač (ze vzdálenosti do 5m), tudíž není nutné tahat pistoli s kabelem.
Časomíra měří čas obou terčů + je možné odchytit 5 orientačních mezičasů (např. koš v kádi, voda z mašiny, voda na rozdělovači, výstřik). 
Startovní listina, časy obou terčů, mezičasy a aktuální pořadí družstev je přímo uloženo v řídící jednotce časomíry (při ztrátě napájení nedojde k vymazání) a je možné během soutěže provádět změny (editace,přesuny družstev,..atd.). 
Naměřené hodnoty zpravidla přepisujeme do notebooku, kde se následně vytvářejí konečné výsledkové listiny, které pak můžeme vytisknout na bezdrátové mobilní inkoustové tiskárně (Pro provoz notebooku už je zapotřebí dodat el. energii 1x 230V).
001.jpg
Měřit můžeme nezávisle různé kategorie (muži, ženy, děti), neboť časomíra obsahuje archiv na 8 pozic, mezi kterými lze kdykoliv přepínat (Vhodné při různých startovních listinách). Dále možné měřit i 2-kolové útoky a výsledky vyhodnotit buď zvlášť nebo dohromady. 
Jsme schopni měřit požární útok na 2 základny ale pouze na jedny terče (sklopné nebo nástřikové) z důvodu omezeného množství světel a snímačů. 
Sklopka je kovový váleček o váze 2,20kg, jejíž nejvyšší odpor proti převážení v místě překlopení je 1,5kg. Tudíž na sestřik nestačí pouhé šplouchnutí do terče, ale je nutné skutečně trefit nástřikový otvor (tzn. nejedná se o dotykový terč). 
Časomíra byla použita na měření jak na domácích soutěžích, tak soutěžích JČHL, VC okresu ČB ale i na menších pohárovkách a vždy k naprosté spokojenosti pořadatelů. 
26.11.2014 10:06:45
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one