3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022

Soutěž v Polesí a druhé kolo Pelhřimovské ligy v požárním útoku Kamenice nad Lipou

Na soutěž v polesí se dostavilo osm družstev. Polesí je pro nás každoroční soutěž na kterou naše družstvo zavítá. I letos se zde soutěžilo v lehce upravených pravidlech požárního útoku, přesnější pravidla zněla takto: 
Sání probíhalo na 4 ks savic (Hrbáč), dále velitel vyběhne ze startovní čáry a postaví všechny čtyři plechovky na terče. Béčkař zapojí hadici B na mašinu, podvleče ji pod překážkou (paleta) a zapojí mezi 1. a 2. hadici B přetlakový ventil, dále běží na levý proud, kde opře žebřík o bariéru a jistí levý proud. Rozdělovač vezme 2. hadici B a rozdělovač, zapojí hadice C a dále ovládá rozdělovač dle potřeby proudů. Levý proudař vezme dvě hadice C a proudnici, přímo u rozdělovače rozhodí 1. C a zapojí proudnici a sestříkne první terč, po zastavení vody odpojí proudnici, zapojí druhé C a vyleze po žebříku kde sestříkne druhý terč. Pravý proudař vezme dvě hadice C a proudnici, přímo u rozdělovače rozhodí 1. C a zapojí proudnici a sestříkne první terč, po zastavení vody odpojí proudnici, zapojí druhé C, proskočí oknem a sestříkne druhý terč.
 
Zde se naše družstvo umístilo na 7. místě. Následující soutěž se konala v Kamenici nad Lipou.
 
Na soutěž do Kamenice nad Lipou dorazilo celkem 47 soutěžních družstev mužů a žen. Jako první se ještě za světla střetlo na místním náměstí 13 soutěžních družstev žen. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo SDH Dvorce, které dosáhlo času 19.79, za ním skončilo družstvo SDH Nová Včelnice s časem 20.52 a místo třetí obsadilo domácí družstvo SDH Kamenice nad Lipou A s časem 22.11.
Na soutěž mužů se dostavilo 34 družstev SDH. Družstvo našich hasičů se na start postavilo až mezi poslední, ale i v takto nabité konkurenci obsadilo krásné 12. místo, kdy dosáhlo na obou proudech téměř shodného času, levý proud 19,80, pravý proud 19,76, tento čas znamenal pro naše hochy další dva body do tabulky PLPÚ. Nejlepšího času na noční soutěži dosáhlo družstvo SDH Bohdalín (16,89), druhé místo obsadilo SDH Kamenice nad Lipou A (17,04), místo třetí obsadilo SDH Strmilov (18,07).
Výsledky muži, ženy.
Výsledky muži, ženy  234.96kB
www.plpu.cz
.
19.01.2014 17:14:37
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one