3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022

29.8.2009 NOČNÍ ZÁVODY ŽIROVNICE

Omlouvám se za neuvedení článku a foto z domácí soutěže, ale bohužel teď je méně času stránkám se věnovat, tak uvádím pouze článek zveřejněný na www.thliga Petra Růžičky z SDH Choustník.

Již patnáctý ročník populární soutěže o Perleťovou plaketu města Žirovnice se uskutečnil v sobotu 29. srpna. Poprvé však byla tato noční soutěž zařazena do seriálu soutěží Táborské hasičské ligy. Porovnat své umění s týmy THL přijelo, nejen z Pelhřimovského a Jihlavského okresu, 39 družstev mužů a 14 družstev žen. Samotné soutěži předcházela exhibice Honzy Chuděje, který předvedl divákům pěknou MOTO SHOW, při které vzali za své dva stroje. Nástup soutěžních družstev se odehrál ještě za světla na asfaltovém parkovišti u potoka. Tato plocha následně posloužila i jako soutěžní dráha, takže byli pro všechny soutěžící stejné podmínky. Pořadatelé vypsali na přípravu 4 minuty. Ale vzhledem k chladnému počasí, které zde většinou panuje, ( ani tentokrát tomu nebylo jinak ) , některá družstva svou přípravu zkrátila na nejnutnější čas. I tak se poslední družstvo na start postavilo v půl třetí ráno. Soutěž již tradičně zahájily ženy. Pětici nejrychlejších uzavřely ženy z Chotěmic. Tma a chladné počasí se zajisté podepsaly na výkonech všech soutěžících. I přesto se Kateřině Škrdletové podařilo srazit terč v čase 20.36 sekundy. Čímž se stala nejrychlejší proudařkou soutěže a přetrhla tak šňůru Lucie Novákové z dvoreckého áčka. Ale Marcela Fialová na levém proudu prostříkala a s časem 21.73 sekundy na pohárové umístění nedosáhly. Bramborové umístění v Žirovnici vybojovaly ženy z Nové Včelnice. Za výsledný čas 21.24 sekundy se zajisté nemusí stydět. Velice vydařený pokus předvedly holky z nedaleké Kamenice nad Lipou. Výsledný čas 21.11 sekundy jim zajistil pohár za třetí místo. Jedinými „narušitelkami „ táborské suverenity se staly ženy z Rohovky. Časem 21.09 sekundy si zajistily druhé místo. Vítězkami ženské části soutěže se staly obhájkyně titulu z minulého ročníku. Plný počet bodů i z této soutěže braly ženy z Dvorců A a našláply tak mílovým krokem k obhajobě titulu. Výsledný čas zaznamenala stejně jako na minulé soutěži Kateřina Vejdová. Tentokrát měl hodnotu 20.76 sekundy. Své drápky však na této soutěži ukázaly holky z Kozmic. Skvěle rozběhnutý útok v jejich podání zajisté vyděsil nejednu konkurenci. Tereza Dvořáčková na levém proudu srazila terč v čase 20.74 sekundy. Což by je řadilo na první místo. Bohužel Anna Fišerová na proudu pravém neustála sílu vody na proudnici a po chvíli vláčení se jí raději pustila. Při tomto incidentu se zranila a musela být ošetřena. Ale děvčata ukázala, že umí a zajisté se stanou rovnocennými soupeřkami. Po soutěži žen a prodloužení dráhy na sto metrů byla zahájena soutěž mužů. Poprvé v této sezóně se do nejlepší desítky podívali kluci z Choustníka. Jejich béčko obsadilo, i přes drobnou chybu Pavla Pekaře na koši, desáté místo časem 23.56 sekundy. Devátí skončili muži z Počátek. Ti zajisté pomýšleli na lepší umístění, ale Lukáš Janko na pravém proudu prostříkal drahocenné vteřiny a výsledný čas 22.42 sekundy na lepší umístění nestačil. Aby té radosti v Choustníku nebylo málo, předvedlo áčko zatím nejlepší výkon v tomto ročníku. Petr Tíkal na levém proudu povedeným sestřikem srazil terč v čase 21.20 sekundy. Martin Musil na pravém proudu již nebyl tak přesný, ale i přes vteřinový prostřik si kluci odvezli z Žirovnice pěkné osmé místo za čas 22.15 sekundy. Sedmé místo obsadila Rohovka.  I zde bylo drobné zaváhání na pravém proudu, tentokrát v podání Ondřeje Smětáka. Ten zaznamenal výsledný čas 21.89 sekundy. Obdobný scénář se opakoval i u dalšího družstva z Pelhřimovského okresu. Tentokrát prostříkal pravý proudař Polesí Václav Vaněk. Ten srazil svůj terč v čase 21.44 sekundy, což jim vyneslo šesté místo. První pětku uzavírali po vydařeném útoku muži z Řepče. S časem 20.71 sekundy byli poslední, kdo nedokázal pokořit hranici 20. sekund. Bramborové umístění vybojovali muži z Kejžlic. Po jejich útoku se časomíra zastavila na hodnotě 19.36 sekundy. Pohár za třetí místo mířil do okresu Třebíč. Tam si jej zaslouženě odvezli kluci z Předína. Vyrovnané výkony obou proudařů jim vynesli pěkný čas, který byl jen těsně nad hranicí devatenácti sekund. Předín bral třetí místo za čas 19.03 sekundy. Na druhém místě stanuli po velmi pěkném pokusu muži z chrbonínského áčka. Čas 18.51 sekundy nestačil na suveréní Žďár, který ani na této těžké soutěži nezaváhal. Pěknou práci na všech postech podtrhl na levém proudu Petr Podlipný, který se stejně jako v Kozmicích stal nejrychlejším proudařem a jako jediný se dostal pod hranici 18. vteřin. Jeho čas 17.49 sekundy byl ozdobou soutěže. Výsledný čas však zaznamenal Luboš Paulus na pravém proudu a měl hodnotu 18.10 sekundy. Za což Žďárští brali plný počet bodů a opět upevnili své vedení v cestě za titulem. Vzhledem k charakteru soutěže bylo na opačné straně výsledkové listiny také našlapáno. Mezi osm nedokončených pokusů zapadl i útok Chotěmických mužů. Ti měli problém nastartovat svůj stroj, a když se jim to konečně podařilo, tak technika opět selhala při samotném pokusu. Tímto smolným okamžikem se jim vzdálila možnost prát se s Chrbonínskými o druhé místo. Mezi nedokončenými pokusy se ocitli i muži z Markvarce a ze Stoklasné Lhoty. Jelikož pořadatelé neměli v plánu zorganizovat finále, proběhlo po skončení mužské soutěže vyhlášení výsledků.

Foto naleznete ZDE, ZDE a ZDE!!!

 

08.05.2014 18:32:53
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one