3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022

29. 08. 2015 XXI. ROČNÍK NOČNÍ SOUTĚŽE O PERLEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE

V sobotu, sbor dobrovolných hasičů města Žirovnice pořádal na parkovišti pod náměstím XXI. ročník soutěže „O PERLETOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE“, která se v letošním roce konala již po desáté jako noční soutěž. Již od dopoledních hodin, kdy zde probíhala soutěž mladých hasičů, panovalo v Žirovnici krásné počasí, což znamenalo, že po dlouhé době nebude na noční soutěž zima, jako v minulých letech. Pro letošní ročník bylo připraveno několik novinek, tou hlavní bylo osvětlení prostoru pro proudaře dvěma LED halogeny. Pro letošní rok kolidovala naše soutěž se soutěžním víkendem Extraligy ČR v požárním útoku, která se se uskutečnila nedaleko v Jihočeském kraji. Ale i tak si na naši soutěž našlo cestu 34 soutěžních družstev, z toho 27 družstev v mužské kategorii a 7 družstev v kategorii žen. První tři družstva v obou kategorii si rozdělila v letošním roce stejnou fynanční hotovost, která celkem dosahovala 10.000 korun.

Soutěž byla zahájena krátce po 20. hodině slavnostním nástupem přítomných družstev, kde proběhlo přivítání hostů. Po rozchodu, bylo rozsvíceno osvětlení dráhy a soutěž byla zahájena kategorii žen. V této kategorii byla velkým favoritem družstva Kamenice nad Lipou "A" a Nově Včelnice, ale ani jednomu družstvu se útok na asfaltové trati v Žirovnici moc nevydařil, kdy Kamenice nad Lipou dosáhla výsledného času 42,20 (LP 41,70), který ji zařadil na 6. místo. Nová Včelnice dosáhla výsledného času 20,82 (LP 17,94), který ji stačil na 4. místo. Vítězstvím družstva SDH Zajíčkov, které dosáhlo výsledného času 19,71 (LP 19,55) se boj o bednu v seriálu PLPÚ před posledním závodem v Nové Včelnici zamotal a bude o co soutěžit. Na druhém místě skončilo družstvo žen z nedalekého Zdešova s výsledným časem 20,62 (PP 20,02) a na místě třetím skončilo družstvo Kamenice nad Lipou "B" s výsledným časem 20,70 (LP 19,47). Jediné družstvo, který svůj pokus v této kategorii nedokončilo, bylo družstvo SDH Strachoňovice.

Po ukončení kategorie žen, bylo provedeno zrušení základny a kádě a mohla být zahájena soutěž v kategorii mužů. V této kategorii bylo favority družstvo SDH Heřmaneč, SDH Český Rudolec, SDH Kamenice nad Lipou a Bílý Kámen. Nejlépe se ale v kategorii mužů vedlo družstvu SDH Žďár "B", které zde dosáhlo výsledného času 18,27 (LP 18,25). Druhé místo obsadilo družstvo SDH Heřmaneč s výsledným časem 18,73 (LP 18,42). Místo třetí obsadilo družstvo ze Střížova s časem 19,57 (PP 19,27). Českému Rudolci se bohužel nedařilo, kdy svůj pokus nedokončil, a z důvodu nesportovního chování bylo družstvo diskvalifikováno a obsadilo 27. místo. Další favorit na vítěze v Žirovnici, družstvo Kamenici nad Lipou vlivem prostřiku na levém proudou dosáhlo výsledného času 20,29 (PP 17,25) a obsadilo 5. místo. Místo čtvrté obsadilo družstvo SDH Bílý Kámen s časem 20,12 (PP 19,59).

Na domácí soutěži startovala obě žirovnická družstva. Lépe se však dařilo družstvu Žirovnice "A", které obsadilo vlivem prostřiku na levém proudu 14. místo s výsledným časem 23,00 (PP 19,00). Družstvo Žirovnice "B" po chybě při nabírání dosáhlo času 27,49 (LP 24,58) a obsadilo 20. místo.

Na této soutěži připravil pořadatel dvě doplňkové disciplíny. Jednalo se o nejrychlejšího proudaře a proudařku. Nejrychlejším proudařem se stal pravý proudař z družstva SDH Kamenice nad Lipou s časem 17,25 a nejrychlejší proudařkou se stala levá proudařka z družstva SDH Nová Včelnice s časem 17,94.
Druhou disciplínou byl nejnižší součet časů obou proudů, kde v mužské kategorii vyhrálo družstvo SDH Žďár se součtem časů 36,52 a v kategorii žen vyhrálo družstvo SDH Nová Včelnice se součtem časů 38,78. Obě družstva si za tuto disciplínu odvezla malý sud piva.

Během soutěžního pokusu družstva SDH Krahulčí, došlo k tržné ráně hlavy jejich béčkaře, po kterém byl transportován ZZS na ošetření do nemocnice Pelhřimov. Dle informací je vše v pořádku, i tak přejeme brzké uzdravení. 

Doufáme, že se Vám letošní XXI. ročník soutěže O PERLEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE“ líbil a rádi k nám opět v příštím roce zavítáte.
VÝSLEDKY KATEGORIE MUŽI A ŽENY
KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVÁ LISTINA MUŽI KE STAŽENÍ ZDE  131.34kB
XXI.ročník soutěže Perleťová plaketa
KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVÁ LISTINA ŽENY KE STAŽENÍ ZDE  112.28kB
XXI. ročník soutěže Perleťová plaketa
SDH ŽĎÁR "B"

SDH ŽĎÁR "B"

20150829_215550.jpg
16.11.2015 20:00:38
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one