3264x450.JPG
Poslední aktualizace
02.02.2022

30. 4. 2017 ČARODĚJNICE S HASIČI a 140 LET HASIČŮ V ŽIROVNICI

V neděli, 30. 4. 2017 členové sboru dobrovolných hasičů Žirovnice připravili každoroční akci "ČARODĚJNICE S HASIČI" na louce u hasičské zbrojnice. V letošním roce byla u příležitosti 140 let od založení hasičů v Žirovnici připravena ukázka současné a historické techniky, kterou aktuálně využívá naše jednotka, nebo v minulosti využívala. Pro děti bylo dále připraveno několik stanovišť her, her a ukázek techniky. Z důvodu silně promáčené louky v dolní části louky, bylo nutné, veškeré ukázky a vystavenou přesunout do horní části louky. Již několik dnů před tím, jsme se pokoušeli udělat vše, aby byl prostor velkého stanu a prostoru v blízkosti hasičské zbrojnice částečně vysušen. Rád bych tímto omluvil kolegy ze Sboru dobrovolných hasičů z Kamenice nad Lipou, kteří se nemohli dostavit na ukázku s historickou stříkačkou WALTER LORD, z důvodu zjištěné poruchy na vozidle před jejich odjezdem a druhou ukázku s AP 30 Bumar (záchrana osoby), která se musela nutně vrátit zpět na domovskou základnu do Jindřichova Hradce. 

Po ukončeném divadelním loutkového představení, krátce po 17 hodině byla zapálena hranice a zanedlouho poté k tanci a poslechu hrála u příležitosti oslav kapela HAVRANI.

Doufáme, že se Vám tento den na louce u hasičů líbil, Vaše děti se bavili u her, soutěží, ukázek a divadla a odpustíte nám menší problémy, které jsme se vždy snažili co nejrychleji vyřešit a v příštím roce se na Vás bude náš sbor opět těšit u tradičního pálení Čarodějnic s hasiči.

Dále bych rád jménem sboru dobrovolných hasičů Žirovnice poděkoval kolegům z okolních sborů, kteří neváhali přijet a ukázat svou techniku.


Jmenovitě:
Hasičskému záchrannému sboru Jihočeského kraje, ÚO Jindřichův Hradec s vozidlem AP 30 Bumar na podvozku Renault
Sboru dobrovolných hasičů Počátky s vozidlem CAS 20 Tatra Terno,
Sboru dobrovolných hasičů Olešná u Pelhřimova s vozdilem CAS 25 Škoda 706 RTHP,
Sboru dobrovolných hasičů Mnich u Kamenice nad Lipou s vozidlem IFA W50 L AS-16,
Sboru dobrovolných hasičů Česká Olešná s vozidlem DVS 12 Avia A30
Sboru dobrovolných hasičů Horní Ves s vozidlem DA 8 Tatra 805
Sboru dobrovolných hasičů Štítné s historickou stříkačkou
Sboru dobrovolných hasičů Kamenice nad Lipou s vozidlem Walter Lord, ať se z důvodu poruchy nemohl dostavit.

Ke každé uvedené technice budeme postupně přidávat informace, fotografie, atd. Nyní můžete již shlédnout článek o vozidle SDH Žirovnice CAS 24 Liaz.
17.06.2017 18:21:44
sdhzirovnice
WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one