26. 3. 2018     Autor: Admin

V neděli v 11:28 byla naše jednotka vyslána k hlášenému požáru podkroví rodinného domu v Počátkách. Jednotka na místo události vyjížděla s CAS 24 Liaz 1+3 a CAS 32 T 148 1+1.

Více v článku.

12. 3. 2018     Autor: Admin

V úterý byla vyslána naše jednotka k hlášené asistenci posádce ZZS v Žirovnici. Po příjezdu na místo události provedla naše jednotka transport pacientky do vozidla ZZS. Po ukončení zásahu se vrátila jednotka zpět na základnu.
1. 2. 2018     Autor: Admin

V pondělí po 15 hodině vyjížděla naše jednotka s CAS 32 k tlakování dešťové kanalizace do jedné z místních firem. Jednotka provedla její pročištění, aby nedocházel k rozlévání vody. Po ukončení zásahu se vrátila zpět na základnu.
23. 1. 2018     Autor: Admin

Ve středu 17. 1. 2018 byla naše jednotka vyslána k technické pomoci u dopravní nehody nákladního automobilu. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k uvíznutí pravé nápravy návěsu mimo komunikaci vlivem kluzké a sněhem zapadané vozovky cca. kolem 15 hodiny na komunikaci ve směru ze Žirovnice na Metánov. Z důvodu plně naloženého NA díly pro automobilový průmysl nebylo v našich možnostech provést vyproštění návěsu zpět na komunikaci. Po domluvě s řidičem NA bylo zjištěno, že byla na místo události povolána asistenční služba, která se měla na místo dostavit do 30 minut se dvěma vozidly. Z důvodu uvolnění komunikace pro příjezd asistenční služby ve směru od Žirovnice, naše jednotka ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
23. 1. 2018     Autor: Admin

V odpoledních hodinách vyjížděla naše jednotka s CAS 32 k tlakování kanalizace do ulice Nerudova v Žirovnici.
23. 1. 2018     Autor: Admin

Po domluvě s KOPIS Kraje Vysočina a příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se pod hrází rybníka Budín cca v 7 m hloubce nachází OA Škoda Fabia. Po provedeném průzkume bylo zjištěno, že se osobní automobil nachází na kolech, z vozidla nic nevytéká a ve vozidle, ani jeho okolí se nikdo nenachází. Jednotka zabezpečila vozidlo, provedla odpojení akumulátoru a přes KOPIS kraje Vysočina si vyžádala asistenci PČR. Po příjezdu PČR, zjištění a příjezdu majitele vozidla bylo zjištěno, že k nehodě došlo již předešlého večera a domluveno, že si vytažení vozidla zajistí majitel. Následně naše jednotka po domluvě s PČR ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.
23. 1. 2018     Autor: Admin

V pondělí před desátou hodinou byla jednotka vyslána na pomoc ZZS s transportem pacienta do panelového domu v Žirovnici. Po naložení a transportu pacienta do vozidla ZZS, ukončila jednotka zásah. Před odjezdem zpět na základnu dostala jednotka informaci, že se pod hrází rybníka Budín nachází osobní automobil. Jednotka tedy přejížděla na místo události.
23. 1. 2018     Autor: Admin

V neděli 14. 1. 2018 byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě ve směru z Počátek na obec Leskovec. Po příjezdu na místo události a poradě s velitelem zásahu vyčkala naše jednotka v záloze na místě a po příjezdu jednotky HZS Kamenice nad Lipou se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
23. 1. 2018     Autor: Admin

V neděli 7. 1. 2018 byla vyslána naše jednotka s CAS 24 LIAZ a CAS 32 TATRA k hlášenému požáru nízké budovy do obce Častrov. Po příjezdu na místo události členové jednotky vytvořili dopravní vedení (4 x hadice B 75) a útočné vedení 2 x proud C 52 na zadní část budovy, kde prováděli ochlazování střechy. Na pokyn VZ byl vytvořen otvor do prostoru stropu pomocí motorové pily a jeho rozebrání z důvodu zjištění možných ohnisek. Dále jednotka pomocí vysunovacího žebříku prováděla rozebírání otvorů do střechy a následné vyklízení od uloženého sena. Z důvodu častého střídání zasahujících hasičů v dýchací technice byl na místo události povolán DA Ford Transit s dalšími členy jednotky SDH Žirovnice. Po vyklizení půdního prostoru a dohašení ohnisek byl na pokyn velitele zásahu zásah ukončen a jednotka se vrátila zpět na základnu. K likvidaci tohoto zásahu se dále podílela HZS Kamenice nad Lipou, SDH Počátky a SDH Častrov.
23. 1. 2018     Autor: Admin

V úterý 2. 1. 2018 byla naše jednotka vyslána s CAS 24 a DA na hlášenou dopravní nehodu se zraněním za obec Počátky ve směru na Jihlávku. Po příjezdu na místo události, kde se již nacházela ZZS a JSDH Počátky se naše jednotka zapojila do vyprošťování zaklíněné osoby. Dále naše jednotka provedla přípravu a nasvětlení místa pro přistání LZS pomocí přenosných halogenových světel. Po informaci, že se LZS na místo nemůže dostavit, provedla jednotka úklid materiálu a po ukončení zásahu se vrtila zpět na základnu.
1