4. 12. 2011     Autor: Admin

Krátce po 15. hodině odpolední byla naše jednotka vyslána ke spolupráci se složkami IZS v Počátkách. Dle vyrozumění od KOPIS Jihlava se jednotka měla dostavit na oddělení PČR v Počátkách, kde bylo shromáždění členů jednotek a následné získání bližších informací. Po příjezdu na místo bylo zjištěno že dojde k pátrání po jedné pohřešované osobě, která se nachází v okolí města Počátky. Jednotka dle informací od PČR provedla pátrání na místech, kde by se osoba měla nacházet. Zde byla ve spolupráci policie a hasičů zanedlouho nalezena. Po ukončení pátrací akce se jednotka vrátila zpět na základnu.

16. 11. 2011     Autor: Admin

Ve 22:29 hodin byla naše jednotka vyslána k hlášené dopravní nehodě s nutností vyproštění u obce Zdešov. Na místo nehody byla předem vyslána jednotka HZS J. Hradec. Po cestě na místo zásahu, bylo zjištěno že došlo k nepřesnému nahlášení místa nehody, která se nacházela u obce Jarošov nad Nežárkou, ke které se dostavila jednotka HZS J. Hradec. Jednotka SDH Žirovnice byla následně operačním střediskem odeslána zpět na základnu.

1. 11. 2011     Autor: Admin

V brzkých hodinách, přesněji ve 3:46 byla naše jednotka vyslána k ohlášenému požáru mlýna v obci Stojčín. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že je celá budova zachvácena požárem. Ihned bylo nasazeno několik vodních proudů. Tento zásah byl ukončen krátce před polednem. Více info. později.

Snímek 005.jpg
Snímek 006.jpg
Snímek 007.jpg

1. 11. 2011     Autor: Admin

V 15:18 hodin byla jednotka vyslána do místní základní školy k pročištění ucpané kanalizace.

1. 11. 2011     Autor: Admin

Krátce po osmé hodině večer byla naše jednotka vyslána na požár komína kulturního domu v Rodinově. Po příjezdu na místo zásahu společně s jednotkou HZS Kamenice nad Lipou byla provedena prohlídka celého komínového tělesa. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu. Na likvidaci události se podílely jednotky HZS Kamenice nad Lipou, SDH Žirovnice a SDH Rodinov.

1. 11. 2011     Autor: Admin

Ve 12:21 hodin byla naše jednotka vyslána k nahlášenému požáru louky nedaleko Žirovnice ve směru na Počátky. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno,že došlo k zahoření suché trávy. Jednalo se o několik malých ohnisek, která přivolané hasičské jednotky zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu. Požár se obešel beze škody. Po ukončení zásahu se jednotka navrátila na základnu.

8. 9. 2011     Autor: Admin

Krátce před 16. hod. odpolendí byla naše jednotka s CAS 24 Liaz vyslána k dopravní nehodě osobního automobilu v katastru města Žirovnice na silnici II. třídy č. 132, kdy vozidlo při jízdě ves směru od Počatek havarovalo do stromu.

Z www.pelhrimovsky.denik.cz :Hned tři zraněné si vyžádala sobotní dopravní nehoda, která se stala v Žirovnici Na Výsluní. Při bouračce havarovalo osobní vozidlo Škoda Octavia. „Hasiči zajistili místo události a odstranili následky dopravní nehody,“ informoval operační důstojník krajských hasičů Ivo Zahradníček.

Autor: Admin

Krátce po deváté hodině dopolední, byla naše jednotka vyslána na pomoc při snesení pacientky do vozidla ZZS v Žirovnici.

30. 8. 2011     Autor: Admin

Dne 28. 8. 2011 ve 14:11 byla naše jednotka vyslána s vozidlem CAS 24 - LIAZ k hlášené dopravní nehodě osobního vozidla a cyklisty na komunikaci III. třídy číslo 40912.  Více později.

30. 8. 2011     Autor: Admin

Krátce před dvanáctou hodinou polední, byla naše jednotka vyslána na pomoc při snesení pacientky do vozidla ZZS. Po příjezdu na místo, kde se již nacházela ZZS jednotka pomohla s odnesením pacientky do vozidla ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.