30. 11. 2010     Autor: Admin

Krátce před půl čtvrtou odpoledne byla naše jednotka vyslána na požár hotelového pokoje v resortu sv. Kateřina. Naše jednotka vyjela na místo zásahu s CAS 24 ve složení 5+1. po příjezdu na místo byla naše jednotka postavena do zálohy a vyčkalo se na příjezd HZS Kamenice nad Lipou. Tento den se jednalo pouze o taktické cvičení, které mělo ověřit dojezdové časy jednotek v zimním počasí a počty zasahujících hasičů. Po ukončení zásahu byla provedena prohlídka objektu a předneseny možné rizika na určitých místech areálu. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

2. 1. 2011     Autor: Admin

Ve 20:34 byla naše jednotka vyslána k hlášenému požáru zařízení na výrobu pelet do Kamenice nad Lipou.

Viz článek www.hasici-vysocina.cz

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyjely včera večer (29. prosince 2010) k ohlášenému požáru v areálu soukromé firmy na ulici Lhotecká v Kamenici nad Lipou. Požár byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen ve 20:34 hod.

Hasičům se podařilo požár zařízení na výrobu pelet velmi rychle lokalizovat a zlikvidovat. Při požáru ani samotném zásahu nebyl naštěstí nikdo zraněn. Požárem vznikla škoda v předběžné výši 100.000,- Kč. Příčina požáru se nadále vyšetřuje.

U požáru zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Kamenice nad Lipou, Žirovnice a obce Těmice.

8. 11. 2010     Autor: Admin

Ve 13. hod. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikaci III třídy číslo 40912 ve směru ze Žirovnice do obce Metánov. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o čelní střet dvou osobních vozidel. Jednotka provedla zjištění zdravotního stavu posádek a z důvodů, že si osoba ztěžovala na bolest, byla na místo povolána RZS. Jednotka dále provedla zabezpečení vozidel. Následně provedla úklid a očištění vozovky po střetu vozidel a vrátila se zpět na základnu.

8. 11. 2010     Autor: Admin

Třicet minut po páté hodině ráno (5:33), byla naše jednotka s CAS 32, CAS 24 vyslána na hlášený požár v obci Rodínov. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o požár místního hostince a klubovny. V době příjezdu jednotek na místo události byla jednopodlažní budova hostince a klubovny v plamenech. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů. Byla zde zřízena dálková doprava vody. V 06:13 hod se hasičům podařilo požár lokalizovat. Jednotky dále provedly rozebrání konstrukcí budovy. V 09:07 hod byl požár zcela zlikvidován. Na likvidaci požáru se podílela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Rodinova, obce Těmice, Kamenice nad Lipou, Počátek, Žirovnice a Černovic

Rodínov 1.jpg
Rodínov 2.jpg
29.9.2010     Autor: Admin

Ve večerních hodinách byla jednotka povolána na žádost ZZS k otevření zamčeného bytu v Žirovnici. Po příjezdu na místo zásahu jednotka provedla otevření domu v němž se nacházela zraněná majitelka. Osoba byla předána záchranné službě k ošetření. Po provedení transportu postižené osoby do sanitního vozu předala jednotka místo zásahu policii a vrátila se zpět na základnu.

29.9.2010     Autor: Admin

Od ranních hodin asistovala naše jednotka na žádost MěU na místním sběrném dvoře při spalování dřevěného odpadu. Jednotka zajišťovala, aby nedošlo k rozšíření ohně na okolní prostory. V odpoledních hodinách, po vyhoření veškerého odpadu provedla kopletní dohašení s CAS-32 a následně se navrátila na základnu.

11092010258.jpg
11092010259.jpg

21.7.2010     Autor: Admin

Krátce po 16. hodině odpolední byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě osobního automobilu a cyklisty. Po příjedu na místo nehohody bylo zjištěno, že se jedná o čelní střet cyklisty a OA. Jednotka se postarala do příjezdu ZZS o cyklistu a řídila dopravu na místě nehody. Po příjezdu PČR předala místo zásahu a navrátila se na základnu.

Snímek 253.jpg
Snímek 254.jpg
Snímek 256.jpg

21.7.2010     Autor: Admin

Krátce po jedenácté hodině večerní byla naše jednotka vyslána k požáru v místní firmě. Po příjezdu na místo bylo zjistěno, že se jendá o požár kartónů v lisovně. Jednotka ihned na pokyn velitele započala provádět likvidační práce. Zde se jednalo pouze o cvičení, které mělo prověřit připravenost povolaných jednotek hasičů, jejich dojezdové časy, vzájemnou komunikaci pří zásahu, schopnosti velitele i záchranářskou práci během požáru. Na zásahu se podílely jednotky HZS Kamenice nad Lipou, SDH Žirovnice, SDH Počátky.

11. 7. 2010     Autor: Admin

Dnes v 16:00 hodin vyjížděla naše jednotka k ohlášenému požáru na železniční trati mezi obcemi Popelín a Vlčetín. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár trávy vedle železniční trati. Jednotka provedla pomocí jednoho proudu C uhašení místa a celkové prolití porostu. Následně místo požáru předala jednotce PČR a navrátila se na základnu. Na zásahu se podílela technika 1 x CAS 32, 1 x CAS 24, 1 x DA 8 AVIA.

Snímek 241.jpg
Snímek 242.jpg
Snímek 244.jpg

7. 7. 2010     Autor: Admin

Ve večerních hodinách byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o zásah v místní základní škole. Po příjezdu jednotky na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o únik vody z prasklého vodovodního potrubí a následnému zatopení sklepních prostor školy. Jednotka provedla za pomocí čerpadla odčerpání vody a po následném předání místa se navrátila na základnu.

Snímek 001.jpg
Snímek 005.jpg