SDH TŘÍSOV

30. 8. 2015     Autor: Admin

V sobotu 29. 8. 2015 se v Žirovnici na parkovišti pod náměstím konala soutěž mladých hasičů "ŽIROVNICKÝ PODZIM" zařazená do ligy mladých hasičů okresu Pelhřimov. Tato liga se od letošního ročníku koná na nástřikové terče. Nástřikové terče znamenají, že proudaři musí naplnit terč 10 litry vody, kdy až následně dojde k zastavení času. Stejně tak tomu bylo i v Žirovnici, soutěž probíhala na dvě dráhy a dvě časomíry. Na soutěž do Žirovnice se dostavilo celkem 23 družstev mladých hasičů, která se dále dělila na kategorii mladších (11 družstev) a kategorii starších (12 družstev). Jako doplňkovou disciplínu zvolil pořadatel vybraná témata z ZPV a útoku CTIF.

Více o soutěži naleznete v článku.
24. 06. 2015     Autor: Admin

V neděli 21. 06. 2015 se u hasičské stanice v Žirovnici konal 3. ročník soutěže mladých hasičů Žirovnický Soptík 2015. Seriál těchto soutěží byl založen v roce 2013 za účelem dát možnost soutěžním družstvům účastnit se a hlavně konkurovat úplně těm nejmenší a právě začínající mladým hasičům. Této soutěže se účastní SDH Popelín, Česká Olešná, Žirovnice a v letošním roce poprvé družstvo z okresu Jindřichův Hradec Jarošov nad Nežárkou. Družstva měla za úkol absolvovat požární útok a dále doplňkovou disciplínu. Naše družstva obsadila první dvě místa. Toto ukazuje, jak kvalitní a zábavné mají přípravy na tyto závody. Velký dík za přípravu patří Petře a Ladislavu Přibylovým a všem rodičům, kteří se účastní tréninků, mladých hasičů v Žirovnici.
DSCF3149.JPG
DSCF3183.JPG