23.1.2014     Autor: Admin

Začátkem létá v roce 2013 se vydalo družstvo mladých hasičů ze Žirovnici na celodenní výlet do Jindřichova Hradce. Do Jindřichova Hradce se jelo jak jinak, než vlakem. Pro děti to byl určitě krásný zažitek. Po příjezdu Hradce se děti přesunuly na místní stanici profesionálních hasičů, kde je čekala exkurze místní zbrojnice. Děti si zde prohlédly zázemí místních hasičů, veškerou techniku, vyzkoušely si jaké je to mít nasazenou přilbu, dýchací přístroj a jaké je to hasit pomocí hasičského auta. Po odchodu z hasičské stanice se děti přesunuly do bývalé hasičské stanice, nyní nákupní pasáže sv. Flórián, kde je každou celou hodinu vodní fontána,kterou zde shlédly. Dále v článku si můžete prohlédnout fotografie z celého dne.
P1060722.jpg
P1060642.jpg
P1060752.jpg
P1060731.jpg
V roce 2013 jsme pokračovali s přípravou našich dětí, které navštěvují kroužek od roku 2012 a protože jsou to děti převážně ve věku kolem 6. a 7. let a v okresní lize by těžko dosahovali dobrých výsledků, připravili jsme ve spolupráci s SDH Popelín, Česká Olešná a Studená ligu do které se zapojovali družstva ze jmenovaných sborů. První dvě soutěže byly na jaře. V Popelíně 25. května kde družstvo starších bylo 1. a mladších 2., následně u nás 22.června kde bylo družstvo starších 1. a mladších 10.. Školní rok jsme ukončili výletem vlakem do Jindřichova Hradce k profesionálním hasičům a na zpívající fontánu. Družstva se zúčastnila i naší soutěže Žirovnický podzim, kde starší děti byly 10. a mladší 12. ze čtrnácti družstev.....
Více v článku.
3. 8. 2013     Autor: Admin

31.8.2013 se konal na parkovišti pod náměstím v Žirovnici XVIII. ročník soutěže Žirovnický podzim. Jedná se o soutěž družstev mladých hasičů dělených do kategorie mladší starší. Tato soutěž je zařazena do soutěže mladých hasičů okresu Pelhřimov. Soutěž probíhá v disciplíně požární útoku a doplňková disciplína, zde byla zvoleny vyprané prostředky ZPV a útoku CTIF. Součet umístění nám dal celkové vítěze v obou kategorii. Na tuto soutěž se dostavilo 23 družstev mladých hasičů.
Více v článku.