16.12.2009     Autor: Jana Vaňková

Rok s rokem se sešel a naše parta mladých hasičů v čele s naší vedoucí vyrazila do ulic coby Mikuláš, andělé a čerti. I letos jsme se sešli ve velkém počtu; jeden Mikuláš, dva andílci a deset čertů. Některé maminky si nás i objednaly. Všechny děti byly zapsány do Nebeské knihy. Na některé se tam našli i nějaké ty lumpárny. Avšak děti slíbily, že už budou hodné, a tak jsme letos do pekla odcházeli s prázdnými pytli. Každé dítko, za básničku či písničku, dostalo od Mikuláše sladkou odměnu. Než jsme obešli všechny děti, uběhly 3 hodiny. A tak byli všichni rádi, když svlékli kostýmy a odešli spokojeně domu. Vydělané peníze jsme použili pro materiál na výrobu dárků pro rodiče, zbytek si rozdělili. Myslím, že každý z nás si večer dosyta užil. A věřím, že to nebyla naše poslední akce.

16.12.2009     Autor: Jana Vaňková

31. října se v Rohovce konalo Podzimní kolo hry Plamen. Celkem přijelo 15 družstev. Oproti předešlým závodům se dětem celkem dařilo. Na útoku CTIF skončili 4., s výsledným časem 192,10 s a 90 trestnými body. Poté se běžely dvě štafety dvojic. I tam jsme to dost vytáhli, a tak jsme byli potěšeni časy 73.66 a 80.30 s a krásné 5. místo. Největší překvapení ale přišlo po přespolním běhu. I přes 11 trestných bodů jsme se umístili na krásném 3. místě. Celkově po Podzimním kole jsme 2. Na vedoucí družstvo nám schází 8 bodů. A tak budeme muset na jaře zabrat, abychom si udrželi post na alespoň jednom z prvních třech míst.

16.12.2009     Autor: Jana Vaňková

Na první zářijový víkend byl pro náš tým mladých hasičů připraven výlet v rámci přípravy na Podzimní kolo hry Plamen. V pátek 4. 9. ve 4 hodiny jsme se všichni sešli na hasičské zbrojnici, kde jsme naskládali své batohy, spacáky, jídlo a pití do Avie a vyrazili směr Brtná. Na Brtnou jsme dorazili kolem páté hodiny. Nejdříve jsme se ubytovali, poté měli volnou zábavu. Někteří se byli projít po okolí, jiní zase hráli hry. K večeři jsme si opekli špekáčky. Večer se všichni kromě vedoucích sešli u kluků na pokoji, kde se hráli karty. V noci jsme měli naplánované hlídky, ale jelikož pršelo, tak jsme nešli nikam. O půl jedenácté chtě nechtě jsme museli jít spát. Druhý den, po snídani