2. 6. 2018      Autor: Janů František ml.

Včera jsme se zúčastnili prvního kola THL ve Dvorcích. Na start jsme šli jako 16. tým. Na základně všechno v klidu zapojeno, ale hned po odbězích ze základny došlo k první chybě našeho pokusu a tou bylo podklouznutí a následný pád levého proudu. Pokus jsme však neukončili. S ničím se nečekalo a voda šla do předu hned pod plným, levý proud ztrátu v rámci možností doběhl, ale po zavodnění "céčkového" vedení došlo k rozpojení půlspojek na rozdělovači. To už náš pokus bohužel ukončilo a domů jsme jeli s neplatným pokusem. Další soutěž nás čeká příští týden ve Žďáru a na okrsku ve Štítné.
Více v článku.
2. 6. 2018      Autor: Janů František ml.

V sobotu jsme se vydali na 1. kolo PLPÚ do nedalekých Kališť za Počátkama. Na řadu jsme šli skoro ze začátku. Při první soutěži panovala mezi námi velká nervozita. Rozeběhli jsme to z pohledu kamery celkem solidně. Na levém proudu terč sražen v čase 17:18s, bohužel na pravo v čase 19:10s a bereme tak celkově 11. místo. Po první soutěži si tak zapisujeme 6 bodů do PLPÚ a budem bojovat o větší bodový zisk v příštích soutěží. Tento týden pojedeme na THL do Dvorců.
Více v článku
2. 6. 2018      Autor: Admin

V pondělí vyjížděla naše jednotka k odstranění nebezpečných stavů v Žirovnici, kde vlivem dlouhotrvajících veder provedla prolití sazenic lesního porostu. Následně přejížděla k pročištění kanalizace na ulici Cholunská v Žirovnici.
2. 6. 2018     Autor: Admin

Ke druhému zásahu vyjížděla naše jednotka. Jednalo se o pomoc posádce ZZS s transportem pacienta do vozidla ZZS. Po naložení osoby do vozidla ukončila jednotka zásah a vrátila se zpět na základnu.
2. 6. 2018     Autor: Admin

V ranních hodinách vyjížděla naše jednotka k odstranění stromů a větví z komunikace ve směru ze Žirovnice na obec Zdešov. Po příjezdu na místo provedla jednotka odstranění několika větví a po cca 150 m odstranění části stromu. Po úklidu vozovky a ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.
2. 6. 2018      Autor: Admin

V odpoledních hodinách vyjížděla naše jednotka k odstranění neb. stavů v Žirovnici.
Sbor dobrovolných hasičů Žirovnice a Odbor kultury Města Žirovnice si Vás a Vaše děti dovoluje pozvat v sobotu 28. 4. 2018 od 15:00 hodin na louku u hasičské zbrojnice v Žirovnici, kde již každoročně členové SDH Žirovnice připraví mnoho soutěží a her při kterých se budou bavit celé odpoledne. Během odpoledne uvede Divadlo Malvína pohádku "O dobrém psu Cyrilovi". Zapálení hranice, která bude i v letošním roce připravena bude zapálena v 17:00 hodin. Pro děti i rodiče bude v prostoru ohniště u hasičské zbrojnice připraven menší ohýnek pro opékání buřtů. Od 17:00 hodin bude k další zábavě hrát skupina HAVRANI! Tak jako předešlé roky bude taneční parket a stoly zastřešen a v případě chladného počasí vyhříván. Občerstvení po celou dobu akce zajištěno.
Image.jpg
.