Poslední aktualizace
10. 2. 2018
Soutěžní družstvo mužů představuje sestřih pro rok 2017. Zažili jsme mnoho zážitků, radosti i zklamání. Proto už se těšíme na sezónu 2018. Děkujeme všem, co se této sezóny zúčastnili a zaskočili za Toma a Fandu při jejich zranění. Děkujeme i celému sboru a příznivcům za velkou podporu. Přejeme příjemnou podívanou.
3. 10. 2017     Autor: František Janů

Včera jsme jeli na pohárovou soutěž do nedalekých Počátek. Soutěž se konala na 3B a finále na 2B. Měření času probíhalo na stopky při srážení trubek. Náš pokus na 3B, který byl o putovní pohár, jsme zaběhli za hodnotu 18.59s a s tímto časem jsme vyhráli. Za námi kluci z Libkovy vody za rovných 19 vteřin.
Více v článku.
Tak kde začít. Uteklo to opět jako voda. Hned na začátek článku by jsme chtěli projevit obrovský vděk Dominikovi Dlouhému, který nám běhal proud půlku sezóny. Začátek sezóny se poměrně dařil, pár kol jsme byli průběžně na 2.místě, na půl dne jsme se dostali i do čela tabulky. Dále ale na 2.místo nás hned vrátili kluci z Heřmanče. Pak došlo ke zranění Fandy na rozdělovači a chvilku na to ke zranění Toma na béčkách. Tu dobu jsme si museli půjčovat celkem dost lidí. Na rozdělovači nám hodně pomohl Tomáš Havlík z Rudolce, Pavel Rypáček ze Žďáru a na konec Pepa z Libkovy Vody. Na béčkách nám pomohl Martin Dvořák z Kamenice nad Lipou, Jiří Zíka ze starého týmu chlapů, Filip Říha z Rudolce. A na proudech nám pomohl ještě Jenda Kučera ze Žďáru a Ondřej Huml z Rudolce.
Vám všem patří obrovské díky za pomoc.
Po návratu Fandy na rozdělovač se překopala trošku sestava, Fanda místo rozdělovače začal běhat levý proud. Uprostřed sezony se nám moc nedařilo, praskla koncovka u mašiny, tak že NP. Pak dvě nebo tři prostříkané soutěže a byl z toho spad na 4.místo na kterém jsme už zůstali. Tak jsme tedy urvali 4.místo v konečném pořadí PLPÚ 2017. Po tom neúspěchu v předešlých sezónách je tohle poměrně úspěch. Největší díky patří všem ze sboru, kteří nás podporovali, kamarádům a známým. Velké díky patří i jiným lidem, kteří tu nejsou vypsaný. Ty vypíšu až do článku po úplném konci sezóny.
3. 10. 2017      Autor: František Janů

V sobotu se konalo poslední kolo PLPÚ a to u nás v Žirovnici. Náš boj o bednu na celkovém umístění tedy mohl začít. Po diskvalifikaci Mysletic, na které jsme ztráceli 10 bodů se naše naděje na bednu zvedla na maximum. Český Rudolec na který jsme ztráceli 7 bodů, pokus předvedl pěkný a tak předběhli Mysletice a dostali se tak na 2.místo v celkovém pořadí.
3. 10. 2017     Autor: Admin

V neděli jsme, jak už jsem psal v předešlém článku, vyjeli na soutěž do Bezděčína u Želče. Soutěž byla od 11 hod. Areál byl moc pěkný a trať si myslím docela rychlá. My jsme šli na start na 13. místě v pořadí. Měli jsme půjčený 2 koně z Krotějov sport, kteří si den před tím dali osobák za úžasných 15.95s, to stalo za zmínku a patří vám obrovská gratulace. Půjčili jsme si béčkaře Pepču a rozdělovač Ošmiho.

V sobotu se konalo předposlední kolo PLPÚ v Bílém Kámenu. Jelikož jsme všichni jezdili od brzkých ranních hodit na spadlé stromy přes komunikaci, tak jsme na soutěž jeli se značnou únavou a nesoustředěností. Boj o bednu tak pro nás byl velký oříšek, který jsme bohužel nezvládli. Došlo k neroztažení béček a s Pepou na rozdělovači to škublo a zavřel nechtěně Růžovi na PP kohout, ale aspoň stihl trošku dotáhnout blíže hadice.
2. 10. 2017      Autor: Janů František

V sobotu jsme jeli na soutěž do Chotěmic. Tato soutěž byla zařazena do dvou lig. Do Extraligy a Táborské hasičské ligy.  Družstvo Žirovnice bylo zařazeno jen do THL. Časy padali fantastické. Skoro jedna 16ka za druhou. Byla to krásná podívaná.  My jsme šli na start s tím, aby jsme dali zase čas pod 18 vteřin. Ale to se bohužel nestalo.
11. 8. 2017     Autor: František Janů

V sobotu 8. 7. se konala soutěž v Chýnově zařazená do seriálu THL. Jelikož 2 z nás byli zraněný a to béčkař a rozdělovač a proudař také chyběl, tak jsme šli mimo body a béčkař šel v našem dresu. Byl to Vašek Drahný z SDH Libkova Voda. Na rozdělovači byl Pavel Rypáček zapůjčený z SDH Žďár a proudař Lukáš Dlouhý z SDH Kamenice nad Lipou. Patří vám velké díky za obrovskou pomoc.

V sobotu po Řepči, jak už jsem psal ve článku z Řepče, jsme přejížděli do Načeradce na noční soutěž. Na řadu jsme šli až cca v 1 hodinu ráno. Bylo to na nás už poměřně dlouhé. Po prostřikách na proudech jsme brali 9. místo za čas 19.29s (LP 18.27s). Děkujeme Pepovi z Libkovky, že nám přijel zaběhnout rozdělovač a Toníkovi z Načeradce za zaběhnutá béčka.
Více v článku,
11. 8. 2017    Autor: František Janů
Soutěžní družstvo na soutěži v Řepči.  Za nastolení nové laťky osobního rekordu 17.75s (LP 17.31s) si dnes odvážíme 4. místo. Teď přejíždíme do Načeradce na BNL na noční.  Tak se budeme snažit dát stejný čas a nějaké pěkné místo.  Děkujeme rozdělovači z Krotejova Jakubovi Osmerovi a doufáme, že jeho koleno bude v pohodě na další soutěž.  A beckari Jakubovi Volfovi, který běžel v nasem dresu.

WEBMASTER - SDH ŽIROVNICE - Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, šíření či další zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu SDH Žirovnice zakázáno.