31. 10. 2013     Autor: Admin

V sobotu 21. 9. se obě naše družstva zúčastnila posledního kola soutěže PLPU v Rohovce. Na soutěž se dostavilo 20 družstev mužů a 6 družstev žen. Soutěž se konala na 2 B. Družstvo SDH Žirovnice A dosáhlo času 17:83, který ho zařadil na krásné 3. místo. Družstvo SDH Žirovnice B dosáhlo času 18:73 a obsadilo 8. místo. V celkovém pořadí to znamená, že družstvo SDH Žirovnice A obsadilo v prvním ročníku soutěže PLPU na 3 . místě. Slavnostní vyhlášení 1. ročníku PLPU se bude konat 12. 10. 2013 v Bohdalíně od 20. hodin.
3. 9. 2013     Autor: Admin

Příprava na XIX. ročník soutěže o Perleťovou plaketu města Žirovnice probíhala již několik týdnu před, hlavní ale započali po soutěži mladých hasičů. Po přeměření, přípravě dráhy a světel u terčů se na parkoviště pod náměstím začala sjíždět soutěžní družstva. Krátce po 20. hodině byla soutěž zahájena slavnostním nástupem družstev a následně se na start začala připravovat družstva žen, po soutěži žen na plac pod náměstím nastoupila družstva mužů. Zde dosáhlo za podmínek ve kterých se soutěžilo rekordního času Pelhřimovské ligy v požárním útoku družstvo SDH Bohdalín a změnu v tabulce rekordů provedlo i družstvo SDH Žďár.
Více v článku.
27. 8. 2013     Autor: Admin

V sobotu se naše družstvo účastnilo soutěže Pelhřimovské ligy v požárním útoku v Pelhřimově. Tato soutěž se konala na místním náměstí, závodilo se na kostkách, které mnoha družstvům dělala velké problémy. Na soutěž se poprvé vydala obě družstva SDH Žirovnice a dalších 24 družstev mužů a žen. Naše A družstvo dosáhlo času 19,63 se kterým obsadilo 9. místo. B mužstvu došlo při útoku k rozpojení hadice a bohužel k nedokončení pokusu. Nejlepšího času zde dosáhlo družstvo SDH Heřmaneč (16,58), druhé místo obsadilo družstvo SDH Slapy (17,05) a místo třetí obsadilo družstvo SDH Krahulčí (17,21). Výsledky a pořadí PLPU: ZDE!
Sbor dobrovolných hasičů města Žirovnice si Vás dovoluje pozvat na XVIII. ročník soutěže mladých hasičů „ŽIROVNICKÝ PODZIM" a na XIX. ročník soutěže mužů a žen v požárním útoku „O PERLEŤOVOU PLAKETU MĚSTA ŽIROVNICE. Obě tyto soutěže se konají na parkovišti pod náměstím (pouťové parkoviště). V příloze nová aktuální pozvánka na noční soutěž mužů a žen (CENY PRO SOUTĚŽNÍ DRUŽSTVA).
26. 6. 2013     Autor: Admin

V sobotu se zúčastnilo soutěžní družstvo mužů dvou soutěží. První se konala v obci Polesí. Zde se soutěžilo v disciplíně požární útok dle místní úpravy. Dále se naše družstvo zúčastnilo druhého kola Pelhřimovské hasičské ligy v požárním útoku a to noční soutěže v Kamenici nad Lipou.
Více info v článku.
Naše družstvo se zúčastnilo včera 30.3.2013 první letošní soutěže a to v obci Zdešov. Na soutěž se nakonec dostavilo 38 družstev mužů a 6 družstev žen. Soutěžilo se na jedno kolo a z důvodu kratší tratě pouze na dvě hadice "B". Naše družstvo se na start postavilo jako sedmé v pořadí a dosáhlo času 24,44 vteřiny, který je v celkovém pořadí zařadil na 28. místo. Nejlepšího času dosáhlo družstvo mužů z SDH Žďár, které dosáhlo času 15,66. Na druhém místě se umístilo družstvo z Jakubova u Moravských Budějovic, které dosáhlo času 15,88 a místo třetí obsadilo sbor dobrovolných hasičů Strmilov s časem 16,34. Ostatní výsledky a pořadí, naleznete v článku.
28. 3. 2013     Autor: Admin

Dne 30. 3. 2013 od 11. hodin se koná soutěž v požárním útoku u kulturního domu v obci Zdešov a to v kategorii muži a ženy, obě kategorie startují společně. Této soutěže se účastní i soutěžní družstvo SDH Žirovnice, které se postaví na start jako sedmé v pořadí. Tímto zveme všechny příznivce našeho družstva aby přijeli podpořit družstvo na první soutěž v roce 2013. Na soutěž je k dnešnímu dny přihlášeno 51 soutěžních družstev. Můžeme se jenom těšit jaké podmínky nám pořadatelé a hlavně počasí připraví.