Předběžný harmonogram celého odpoledne:

13:00 - Začátek akce Čarodějnické odpoledne u hasičů
13:00 - 14:00 - Statická ukázka historické a novodobé techniky
14:00 - Zahájení Starostou SDH Žirovnice
14:15 - Dynamická ukázka historické techniky SDH Žirovnice / požární útok mladých hasičů
14:45 - Dynamická ukázka slanění členů zásahové jednotky SDH Žirovnice
15:00 - Dynamická ukázka zásahu na hořící budovu s historickou stříkačkou
15:15 - Dynamická ukázka zásahu jednotky SDH Počátky - vyproštění
15:30 -
Divadlo Zuzany Fricové a Kašpárek s Honzou
15:45Dynamická ukázka AP 30 Bumar HZS J. Hradec - záchrana osoby z výšky
Po skončení divadla ukázka historické techniky / Požární útok mladých hasičů
16:00 - 16:30 - Odjezd techniky
16:30 - 17:00 - Zapálení hranice
17:30 - K tanci a poslechu hraje kapela HAVRANI

I v letošním roce bude pro Vaše děti připraveno spoustu her, zábavy, občerstvení, možnost opékání buřtů.

I v letošním roce je pro případ chladného počasí připraveno vyhřívání velkého stanu.

!!!!Prosíme sledujte průběžně internetové stránky a facebook. Při nepříznivém počasí bude program některých ukázek z důvodu techniky upraven!!!!

Sbor dobrovolných hasičů města Žirovnice si Vás a Vaše děti dovoluje pozvat dne 30. 4. 2017 od 13 hodin na „PÁLENÍ ČARODĚJNICC“ na louku u hasičské zbrojnice. V letošním roce přesněji 26. února 2017 tomu bylo přesně 140 let, co byl založen Sbor dobrovolných hasičů Žirovnice. Zakládajícími členy na první výborové schůzi našeho sboru byli pánové František Brabec, František Bystřiký, Antonín Emmr a Antonín Valenta.

Členové SDH Žirovnice si pro Vás připravili před zapálením hranice ukázky historické i součastné techniky, kterou členové v minulosti využívali ke zdolávání požárů. Samozřejmostí jsou i různé soutěže a hry připravené pro Vaše děti, kterými se budou bavit celé odpoledne.
Více v textu.