V neděli, 30. 4. 2017 členové sboru dobrovolných hasičů Žirovnice připravili každoroční akci "ČARODĚJNICE S HASIČI" na louce u hasičské zbrojnice. V letošním roce byla u příležitosti 140 let od založení hasičů v Žirovnici připravena ukázka současné a historické techniky, kterou aktuálně využívá naše jednotka, nebo v minulosti využívala. Pro děti bylo dále připraveno několik stanovišť her, her a ukázek techniky. Z důvodu silně promáčené louky v dolní části louky, bylo nutné, veškeré ukázky a vystavenou přesunout do horní části louky. Již několik dnů před tím, jsme se pokoušeli udělat vše, aby byl prostor velkého stanu a prostoru v blízkosti hasičské zbrojnice částečně vysušen.
Více v článku.